Масове ухилення від оподаткування з використанням ФОПів унеможливлять

Найближчим часом буде представлено рішення щодо зловживань ФОПів у контексті ухилення від оподаткування. Про це в ефірі Українського радіо повідомив доктор юридичних наук, професор, президент Асоціації податкових радниківнародний депутат від партії "Слуга народу" Данило Гетманцев.

"І Президент, і партія «Слуга народу» брали на себе зобов’язання не підвищувати ставки, не скорочувати ліміти операцій для ФОПів на єдиному податку. Але проблема цього податкового режиму полягає в тому, що ним користуються не тільки ФОПи, тобто ті підприємці, які займають себе працею, створюють собі робочі місця ще кільком особам, тобто знімаючи з держави обов’язок утримання цих незайнятих людей, а це й же режим використовує середній і великий бізнес.

Зайдіть в будь-який ресторан у Києві, замовте алкогольні напої та їжу, - і вам принесуть на алкогольні напої чек від товариства з обмеженою відповідальністю, від якоїсь юридичної особи, а на їжу принесуть чек від фізичної особи-підприємця. Про що це говорить? Це говорить про масове ухилення від оподаткування з використанням ФОПів.

Зайдіть в ювелірний магазин, чи навіть у великі магазини, які торгують електронікою, придбайте що-небудь через великий інтернет-магазин, - всі на ФОПах. Але ці юридичні особи перевищують ліміти своєї діяльності за день! Це що? Це ухилення від оподаткування.

Тому ми повинні, з одного боку, забезпечити можливість ФОПам працювати на цій системі, а з іншого — унеможливити ухилення від оподаткування із застосуванням платників єдиного податку", - зазначив пан Гетманцев.

При цьому депутат зазначив, що наразі розглядаються варіанти, чи можливо сьогодні, використовуючи тільки адміністративні процедури, припинити зловживання, чи необхідно все ж таки внести зміни до податкового законодавства, аби не породжувати низку податкових спорів. Аби це було зрозуміло, для всіх доступно, щоб не викликало навіть сумнівів у тому, що так робити не можна.

"Я думаю, що ми протягом найближчих тижнів, до початку роботи Верховної Ради, вже представимо певне рішення", - резюмує нардеп.

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Мінфін затвердив узагальнюючу податкову консультацію по ТЦУ для нерезидентів

20 Серпня 2019

Чи включається до складу витрат ФОП - "загальника" оплата охорони приміщень, які здаються в оренду?

20 Серпня 2019

Чи може ФОП використовувати кошти з розрахункового рахунку, який відкрито для здійснення п/є діяльності, для власних потреб?

20 Серпня 2019

Які доходи включаються до загального оподатковуваного доходу ФОП на загальній системі?

20 Серпня 2019

Чи нараховуються податкові зобов’язання при здійсненні операцій із списання ТМЦ?

20 Серпня 2019

Як оподатковується операція з постачання послуг з перевезення вантажів замовнику-нерезиденту за межами України?

20 Серпня 2019

Особливості обчислення єдиного внеску новоствореними ФОП – платниками ЄП 1-ї та 2-ї груп

20 Серпня 2019

Особливості оподаткування доходу, отриманого від надання в оренду земельного паю

20 Серпня 2019