Масове ухилення від оподаткування з використанням ФОПів унеможливлять

Найближчим часом буде представлено рішення щодо зловживань ФОПів у контексті ухилення від оподаткування. Про це в ефірі Українського радіо повідомив доктор юридичних наук, професор, президент Асоціації податкових радників, народний депутат від партії "Слуга народу" Данило Гетманцев.

"І Президент, і партія «Слуга народу» брали на себе зобов’язання не підвищувати ставки, не скорочувати ліміти операцій для ФОПів на єдиному податку. Але проблема цього податкового режиму полягає в тому, що ним користуються не тільки ФОПи, тобто ті підприємці, які займають себе працею, створюють собі робочі місця ще кільком особам, тобто знімаючи з держави обов’язок утримання цих незайнятих людей, а це й же режим використовує середній і великий бізнес.

Зайдіть в будь-який ресторан у Києві, замовте алкогольні напої та їжу, - і вам принесуть на алкогольні напої чек від товариства з обмеженою відповідальністю, від якоїсь юридичної особи, а на їжу принесуть чек від фізичної особи-підприємця. Про що це говорить? Це говорить про масове ухилення від оподаткування з використанням ФОПів.

Зайдіть в ювелірний магазин, чи навіть у великі магазини, які торгують електронікою, придбайте що-небудь через великий інтернет-магазин, - всі на ФОПах. Але ці юридичні особи перевищують ліміти своєї діяльності за день! Це що? Це ухилення від оподаткування.

Тому ми повинні, з одного боку, забезпечити можливість ФОПам працювати на цій системі, а з іншого — унеможливити ухилення від оподаткування із застосуванням платників єдиного податку", - зазначив пан Гетманцев.

При цьому депутат зазначив, що наразі розглядаються варіанти, чи можливо сьогодні, використовуючи тільки адміністративні процедури, припинити зловживання, чи необхідно все ж таки внести зміни до податкового законодавства, аби не породжувати низку податкових спорів. Аби це було зрозуміло, для всіх доступно, щоб не викликало навіть сумнівів у тому, що так робити не можна.

"Я думаю, що ми протягом найближчих тижнів, до початку роботи Верховної Ради, вже представимо певне рішення", - резюмує нардеп.

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments