Майно знищено в пожежі: які наслідки для платника ПДВ?

20 Червня 2018 (0) #Майно #пожежа #ПДВ
Аа Аа

ДФС України в індивідуальній податковій консультації від 15.06.2018 № 2638/6/99-99-15-03-02-15/ІПК зазначила що знищення основних засобів внаслідок пожежі не є операцією з постачання товарів у розумінні підпункту 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі – ПК України), а отже, не оподатковуватиметься ПДВ. Водночас для цього згідно з абзацом другим пункту 189.9 статті 189 ПК України платнику необхідно буде подати до контролюючого органу, зокрема, такі документи, як акт, що засвідчує факт пожежі, складений відповідно до положень Порядку обліку пожеж та їх наслідків, затвердженого постановою Кабміну від 26.12.2003 № 2030, підписаний комісією, до складу якої входить не менш як 3 особи, у тому числі представник територіального органу ДСНС України, представник адміністрації (власник) об'єкта, потерпілий; сертифікат Торгово-промислової палати України, який підтверджує факт настання обставин непереборної сили (форс-мажору), тощо.

Якщо у пожежі була знищена, крім основних засобів, інша продукція, то в такому випадку платнику необхідно буде нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ за пунктом 198.5 статті 198 ПК України, очевидно, у зв’язку з тим, що вони не були використані у межах його господарської діяльності.

Попередня стаття Наступна стаття

Останні новини:

Чи можливе використання ділових очікувань для прогнозування економічної активності в Україні, – дослідження НБУ

18 Липня 2018

Показник ΣОвердрафт в СЕА ПДВ: який порядок розрахунку?

18 Липня 2018

Порядок відображення у фіскальних чеках сум заокруглень, - ДФС інформує

18 Липня 2018

ДФС та Нацполіція проведуть експеримент щодо протидії ухиленню від сплати митних платежів

18 Липня 2018

Змінено порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого ЄСВ

18 Липня 2018

Фізособа отримала дохід не від податкового агента: коли необхідно сплатити військовий збір з такого доходу?

18 Липня 2018

У зв’язку з реорганізацією, ДПІ у районах ГУ ДФС у м. Києві втрачають статус окремих юридичних осіб

18 Липня 2018

Порядок припинення дії договору про визнання електронних документів за ініціативи підписувача, - ДФС інформує

18 Липня 2018