Ліхтенштейн та країни-члени ЄС посилюють взаємну боротьбу з ухиленням від сплати податків

30 Жовтня 2015 #Деофшоризація #ЄС
Аа Аа

Забезпечення і підтримка податкової прозорості набирає обертів як один із актуальних напрямів міжнародного співробітництва.

ЄС посилює заходи у боротьбі із проблемою ухилення від сплати податків, що відображається як на мікро-, так і на макроекономічному рівнях. Подолання проблеми на глобальному рівні є системою кроків, один із яких було зроблено 28 жовтня. Приклад Ліхтенштейну планують взяти також Андорра, Сан-Марино та Монако (нагадуємо, відповідна угода була раніше підписана між ЄС та Швейцарією).

Відповідно до підписаної угоди, Ліхтенштейн та інші країни Європейського Союзу будуть обмінюватись актуальною інформацією про фінансові рахунки своїх резидентів починаючи з 2017 року. Міжнародне співробітництво між фіскальними органами допоможе швидше та ефективніше подолати проблему ухилення від сплати податків на європейському рівні, - вважають сторони угоди.

Зокрема, П'єр Московічі, член Європейської комісії, комісар з економічних і фінансових питань, оподаткуванню і митної справи, зазначив: «Сьогодні ЄС і Ліхтенштейн посилають чіткий сигнал: ми є партнерами в рамках міжнародної кампанії для більшої податкової прозорості. Ми рухаємось в одному напрямку, щоб забезпечити більшу прозорість і співробітництво між податковими органами і щоб перешкодити тим, хто прагне ухилитися від сплати своєї частини податків».

Згідно умов угоди, держави-члени будуть отримувати всю необхідну інформацію про платників: імена, адреси, ІПН та дати народження своїх резидентів, що мають рахунки в Ліхтенштейні, а також іншу фінансову інформацію.

Як інформує Європейська комісія, сторони угоди очікують, що вона також буде стимулювати недобросовісних платників дотримуватись вимог законодавства та не приховувати майно і доходи за кордоном.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments