Крок 5 плану BEPS: уряди скасовують «шкідливі» податкові пільги в пришвидшених темпах

24 Жовтня 2017 (0)
Аа Аа

Нещодавно уряди провідних країн розпочали масово ліквідовувати близько ста преференційних податкових режимів у рамках дії плану BEPS для мети оздоровлення загального стану міжнародної податкової системи.

План BEPS передбачає надання урядам готових рішень для усунення прогалин в наявних міжнародних правилах у сфері оподаткування, якими наразі ще намагаються користуватися недобросовісні платники для цілей зменшення власного податкового тягаря щодо корпоративного податку. Варто зауважити, що станом на сьогодні експерти ОЕСР оцінюють втрати бюджетів через махінації платників із низькоподатковими юрисдикціями в межах 100-240 мільярдів доларів США щорічно. Така сума становить близько 4-10 % від загальносвітового рівня надходжень від податку на прибуток підприємств.
Крок 5 плану BEPS за своїм змістом охоплює питання регулювання податкових пільг, які стосуються переважно таких доходів, як, наприклад, фінансові доходи та  доходи від інтелектуальної власності, які транснаціональні корпорації можуть досить легко вивести з-під оподаткування за допомогою різних інструментів міжнародного податкового планування.

З огляду на зазначене та відповідно до згаданого Кроку 5 країни-учасниці зобов’язуються забезпечити відповідність наявних податкових режимів спеціальним критеріям, визначеним цим Кроком плану BEPS.

 

За матеріалами офіційного сайту ОЕСD.  

Попередня стаття Наступна стаття