Коригування ПДВ при поверненні попередньо оплаченого товару

23 Травня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) у своєму Листі від 10.05.2016 року № 10328/6/99-99-15-03-02-15 надала роз’яснення щодо порядку складання розрахунку коригування до податкової накладної, якщо постачальнику було повернуто раніше поставлений та оплачений товар, при цьому кошти за такий повернутий товар покупцю не повертаються.

Так, ДФС України було зазначено, що у такому випадку, за пунктом 192.1 статті 192 ПК України, на дату повернення товару постачальник повинен скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної за операцією з постачання поверненого товару. Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації отримувачем в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).

У разі якщо кошти, які не повертаються покупцю за повернутий товар, на підставі додаткової угоди набувають статусу попередньої оплати за інший товар/послугу, на дату укладання такої додаткової угоди постачальник зобов’язаний скласти податкову накладну на суму такої попередньої оплати та зареєструвати її в ЄРПН у терміни, встановлені ПК України для такої реєстрації (15 календарних днів).

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments