Конфлікт з митниками врегульовуватимуть медіатори?

12 Червня 2017 (0) #Митниця
Аа Аа

На наступний рік заплановано розробку законопроекту про внесення змін до Митного кодексу України щодо запровадження інституту медіації при вирішенні спорів. Розробкою законопроекту про впровадження позасудової процедури з вирішення спору між громадянами, підприємствами та митницею займатимуться ДФС та Мінфін.

Така ініціатива є одним з пунктів проекту плану дій реформування митниці за напрямом «Законодавство». Перелік заходів, спрямованих на реформування митниці за цим напрямом, сьогодні опублікували у Мінфіні. Імовірно, найближчим часом буде оприлюднено решту документа.

Реформування напрямку законодавства також включає в себе наступні кроки:

1) удосконалення порядку провадження у справах про порушення митних правил (порядок розгляду справ про ПМП, винесення постанов, порядок їх оскарження, визначення уповноваженого органу щодо розгляду справ про ПМП та його повноважень);

Зокрема, передбачається, надання права керівникам митних постів та їх заступникам розглядати справи про порушення митних правил від імені митниці. Також пропонується визначити перелік порушень митних правил, справи про порушення яких можуть розглядатися посадовими особами митних органів, якими складено протокол про таке порушення.

2) перегляд розміру санкцій за порушення митного законодавства з метою забезпечення їх співрозмірності суті порушення та можливій нанесеній шкоді державі від такого порушення.

3) вдосконалення процедури адміністративного оскарження;

В числі запланованих заходів по цьому пункту плану – розробка у IV кварталі цього року законопроекту про щодо порядку та строків оскарження, а також щодо відповідальності посадових осіб, які прийняли неправомірні рішення чи допустили бездіяльність.

Попередня стаття Наступна стаття