Кому слід подавати заяву про відсутність об’єктів обчислення екологічного податку? Роз’яснює податкова

Головне управління ДФС у Тернопільській області надало роз’яснення щодо питання подання платником екологічного податку заяви про відсутність об’єктів оподаткування.

Звертаючись до положень пункту 250.9 статті 250 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПК України), податківці розтлумачили, що суб’єкти господарювання, які є новоствореними, або в їх діяльності ніколи не виникало об’єктів, котрі обкладаються екологічним податком, не повинні подавати ні заяви про відсутність таких об’єктів, ні податкової декларації з екологічного податку.

Така позиція видається цілком логічною, адже вказані суб’єкти не повинні вважатися платниками екологічного податку.

У разі ж якщо, особа відповідає критеріям, що ставляться до платника екологічного податку, один із двох вказаних документів подавати їй необхідно.

Втім, на практиці можна зустріти випадки надсилання контролюючими органами листів з вимогою подання вказаних документів лише у зв’язку з тим, що суб’єкти господарювання знаходяться в переліку осіб, яким видано дозволи на здійснення викидів у атмосферу, дозволи на спеціальне водокористування та місця для розміщення відходів. Детально вказану ситуацію та аргументи, котрі можуть лягти в основу Вашої відповіді контролюючим органам ми розбирали в статті «Труднощі тлумачення, або Як визначити платника екологічного податку»

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments