Компромісна податкова реформа залишає податок на майно та екологічний податок в інтерпретації Мінфіну. Рентна плата – незначні зміни

Наслідком досягнення консенсусу Міністерства фінансів та парламентарів по податковій реформі стало представлення у Верховній Раді її компромісного варіанту, що враховує точки зору законотворців обох владних структур.

Попри низку домовленостей щодо адміністрування податку на додану вартість, спрощеної системи оподаткування, загальних підходів щодо адміністрування податків тощо, податок на майно та екологічний податок в спільному проекті вирішили викласти в редакції, запропонованій Міністерством фінансів України.

З оглядами пропонованих Мінфіном змін Ви можете ознайомитися за посиланнями:

Компромісний варіант податкової реформи, у свою чергу, передбачає незначні зміни порівняно з законопроектом Мінфіну щодо адміністрування рентної плати за видобування газу та використання лісових ресурсів.

Рентна плата за видобування газу

Пропонується визначати базу оподаткування а не з вартості обсягів видобутих корисних копалин, а за фактичною ціною реалізації, яка визначається як середня митна вартість імпортованого газу природного, що склалася у процесі його митного оформлення під час ввезення на територію України за податковий (звітний) період. В пропозиції від Мінфіну базу оподаткування пропонують залишити такою ж, як її визначено в чинному ПК України.

Ставки податку за видобування природного газу планується знижувати наступним чином:

Показник

Чинний ПК України

Проект закону № 3630

До 01.01.2018 року

З 01.01.2018

Видобування газу з покладів на глибині до 5000 метрів

55%

29%

20%

Видобування газу з покладів на глибині понад 5000 метрів

28%

14%

10%

Рентна плата за використання лісових ресурсів

Пропонується сплачувати рентну плату за спеціальне використання лісових ресурсів щокварталу рівними частинами від суми рентної плати, зазначеної в спеціальних дозволах, виданих у відповідному календарному році, крім сум рентної плати, що вже сплачені до отримання лісорубних та лісових квитків, а також тим лісокористувачам, які сплачують рентну плату повністю до видачі їм спеціального дозволу.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments