Компенсація невикористаної відпустки після звільнення – ЄСВ не платимо

Аа Аа

У своїй загальнодоступній базі знань контролюючі органи надали роз’яснення стосовно того, чи є базою нарахування ЄСВ компенсація, нарахована роботодавцем працівнику за невикористані щорічні відпустки (основну та додаткову) після його звільнення.

Так, податківці нагадують, що згідно з діючим законодавством України, зокрема, пунктом 1 частини 1 статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року № 2464-VI (далі – Закон про ЄСВ), базою нарахування ЄСВ роботодавцями є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати. Тобто, ЄСВ нараховуються на виплати, які визначаються як основна заробітна плата, додаткова заробітна плата, а також інші заохочувальні та компенсаційні виплати (у тому числі, виплачені у натуральній формі).

Тобто, аналізуючи Закон України «Про оплату праці» контролери дійшли  висновку, що суми грошових компенсацій, що нараховуються працівникові за невикористані щорічні (основну та додаткову) відпустки, нараховані роботодавцем у місяць звільнення працівника, є базою нарахування ЄСВ. Отже, в такому разі ЄСВ має бути сплачено.

Однак дещо інша ситуація виникає у разі виплати такої компенсації безпосередньо після звільнення працівника. Статтею 116 Кодексу законів про працю України встановлено, що виплата всіх сум, що належать працівникові, здійснюється у день звільнення працівника. Тобто, після звільнення роботодавець більше не несе обов’язку страхувальника  відносно звільненого працівника. А отже, в такому разі ЄСВ не нараховується та не сплачується. 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Подання ліквідаційного Звіту про використання доходів неприбутковою організацією, - ДПС інформує

19 Жовтня 2020

Чи може ФОП надати запит на отримання довідки про доходи через електронні сервіси ДПС України ?

19 Жовтня 2020

Як отримати довідку про відсутність заборгованості в електронному вигляді для участі у тендері?

19 Жовтня 2020

Який порядок переходу на спрощену систему оподаткування для платників єдиного податку 1-3-ї груп?

19 Жовтня 2020

Як отримати витяг про стан розрахунків платників з бюджетом та фондами соціального та пенсійного забезпечення?

19 Жовтня 2020

Проведення розрахункових операцій в режимі офлайн: юридичні нюанси

19 Жовтня 2020

Закон № 466: формування податкового кредиту на підставі тимчасової митної декларації

19 Жовтня 2020

Неприбуткова організація продає товари (основні засоби): коли сплачується податок на прибуток?

19 Жовтня 2020