Компанія «Glencore» виграла справу по трансферному ціноутворенню у Австралійського податкового органу

Швейцарська трейдингова компанія, один з найбільших в світі постачальників сировинних товарів і рідкоземельних матеріалів, «Glencore» виграла у судовій справі у податкового органу Австралії. Суд у рішенні зазначив, що компанія сплатила правильну суму податку за придбання мідного концентрату у шахти CSA, яка знаходиться у її власності на території Австралії.

Згідно з фабулою справи податковий орган Австралії стверджував, що швейцарська компанія «Glencore» не сплатила ринкові ставки за мідь, яку вони придбали у шахти 2007, 2008 та 2009 роках, таким чином заборгувавши до бюджету Австралії 92,6 мільйона австралійських доларів (62,5 долара США) та порушивши правила трансферного ціноутворення. Також податковий орган заявив, що, уклавши угоду купівлі-продажу міді з шахтою, компанія «Glencore» не застосувала принцип витягнутої руки.

Цей довготривалий судовий розгляд справи почався ще з моменту, коли компанія «Glencore» оскаржила рішення податкової служби Австралії у 2011-2013 рр.

Glencore погодилась з рішенням Федерального суду щодо питання ціни продажу мідного концентрату шахтою CSA між 2007 і 2009 роками.

Однак Австралійський податковий орган заявив, що буде оскаржувати це рішення в апеляційному порядку, адже вважає, що компанія мала зв’язок з офшорною компанією та порушила принцип витягнутої руки.

Джерело: https://www.mining.com/web/glencore-wins-transfer-pricing-court-battle-with-australian-tax-office/

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments