Комітет ВР підтримав законодавчу ініціативу депутатів щодо поновлення рівня порогу індексації

07 Липня 2016
Аа Аа

Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення на засіданні у вівторок підтримав законопроекти, які спрямовані на підвищення грошових доходів населення країни та проведення індексації грошових доходів населення без обмеження фінансовими можливостями бюджетів Пенсійного фонду України та інших фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.

На переконання авторів законопроектів, підвищення грошових доходів населення країни необхідне в умовах постійного зростання цін і тарифів.

Законопроектами № 2989, № 3816 і № 4319 пропонується внести зміни до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», зокрема, поновити рівень порогу індексації з 103 % до 101 %.

Вважається, що перевищення рівня індексації є підставою для проведення індексації грошових доходів населення – часткового або повного відшкодування подорожчання споживчих товарів і послуг.

 «Одним із основних обов’язків держави має бути забезпечення кожному гідного рівня життя, і в умовах невпинного зростання цін і тарифів на товари та послуги, значної девальвації гривні індексація – це один з найнеобхідніших механізмів, який дозволяє певною мірою компенсувати інфляційне знецінення доходів населення та зменшити соціальну напругу, що є наслідком низького рівня доходів переважної більшості громадян країни», – зауважила Голова Комітету Людмила Денісова.

Члени Комітету дійшли висновку, що ці законопроекти соціально важливі і будуть активно підтримувати їх, щоб прискорити процес прийняття.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments