Комісія ЄС направляє Італію до Суду ЄС за преференційний режим податку на реєстрацію власності

24 січня 2019 року Європейська комісія вирішила направити Італію до Суду ЄС через те, що вона не внесла поправки до свого податкового законодавства. Ця поправка передбачає знижену ставку податку для італійців, які проживають за кордоном та які купують житло вперше на території Італії.

Як відомо, за національним законодавством Італії італійські емігранти мають право на пільгову ставку податку на реєстрацію власності, при цьому дотримання вимоги щодо обов’язкового проживання є необов’язковим. Громадяни інших держав-членів ЄС не мають права на такий преференційний режим. Так, згідно з італійським законодавством, якщо іноземець не проживає або не проживає протягом 18 місяців в муніципалітеті, в якому знаходиться майно, він не має права на зазначену пільгову ставку. За думкою Комісії ЄС, ця норма не відповідає Договору про функціонування ЄС (TFEU) та визнається дискримінаційною.

Це питання не вперше випливало у Комісії ЄС. Так, у 2018 році Комісія подавала свою мотивовану думку щодо спірного режиму податку та його невідповідності до норм TFEU. Тому рішення про передачу справи до Суду ЄС є наслідком того, що Італія так і не змогла привести своє законодавство у відповідність до зазначених норм ще з 2018 року.

Крім того, італійські пенсіонери, які проживають за кордоном, звільняються від так званого податку "IMU" ("IMU" – це один із податків на муніципальне майно, платниками якого є власники нерухомості). Також зазначені суб’єкти можуть скористатися податковими пільгами на місцеві послуги за нерухомість в Італії.

Згодом Комісія також вирішила надіслати до Італії офіційне повідомлення про підтримку більш сприятливих умов для муніципального податку на перший будинок в Італії італійських пенсіонерів, які проживають в ЄС або в країнах ЄЕЗ. Приймаючи подібні рішення, Європейська комісія бере на себе зобов’язання щодо охорони договорів та виконання правил ЄС.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments