Коли за несвоєчасну реєстрацію ПН не штрафують?

Податковим кодексом України (далі – ПК України) встановлюється конкретний перелік випадків, коли відповідальність за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних до платників ПДВ не застосовується. Так, штрафні санкції не накладаються, якщо несвоєчасно була зареєстрована податкова накладна, що не надається отримувачу (покупцю) та складена на постачання товарів/послуг для операцій, які:

а) звільнені від оподаткування ПДВ; або

б) оподатковуються ПДВ за нульовою ставкою.

Зазначеного вище висновку дійшла ДФС України в індивідуальній податковій консультації від 09.07.2019 № 3174/6/99-99-15-03-02-15/ІПК на підставі аналізу підпункту 120-1.1 статті 120-1 ПК України, якою встановлено, що порушення платниками ПДВ граничного строку, передбаченого статтею 201 ПК України, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в ЄРПН (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника ПДВ, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 ПК України покладено обов’язок щодо такої реєстрації, штрафу у відповідному розмірі.

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments