Коли програмна продукція не оподатковується ПДВ?

ДФС України у своїй індивідуальній податковій консультації від 08.12.2017 № 2886/6/99-99-15-03-02-15/ІПК надала роз’яснення щодо поширення пільгового режиму оподаткування ПДВ, передбаченого пунктом 26-1 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – ПК України), на операції з постачання програмної продукції, що є складовою частиною устаткування спеціального призначення.

Так, відповідно до зазначеного вище пункту 26-1 підрозділу 2 розділу ХХ ПК України, з 01.01.2013 по 01.01.2023 звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання програмної продукції. Водночас до програмної продукції в цілях оподаткування ПДВ належать результати комп’ютерного програмування у вигляді операційної системи, системної, прикладної, розважальної та/або навчальної комп’ютерної програми (їх компонентів), а також у вигляді інтернет-сайтів та/або онлайн-сервісів; криптографічні засоби захисту інформації.

Таким чином, контролюючий орган у вищезазначеному роз’ясненні дійшов висновку, якщо програмне забезпечення, яке інстальоване на устаткуванні спеціального призначення та є його невід’ємною частиною і не виділено як окремий елемент поставки, то на операцію з його постачання не поширюється звільнення від оподаткування ПДВ, передбачене пунктом 26-1 підрозділу 2 розділу ХХ ПК України.

Додатково по цьому питанні Ви можете прочитати в аналітиці: «Які особливості оподаткування ПДВ постачання програмної продукції?»

Попередня стаття Наступна стаття

Останні новини: