Код УКТ ЗЕД у податковій накладній при постачанні електроенергії виробником

ДФС України у листі від 20.07.2016 року № 15707/6/99-99-15-03-02-15 надала роз’яснення щодо заповнення у податковій накладній коду УКТ ЗЕД при постачанні електричної енергії її виробником. 

Зокрема, фіскальною службою було зазначено, що код УКТ ЗЕД вказується у податковій накладній, якщо товари, які постачаються, є підакцизними або ввезеними на митну територію України (пункти 16 та 18 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 року № 1307).

Отже, для відповіді на зазначене вище питання необхідно визначити, чи при постачанні електричної енергії виробником буде здійснюватись постачання підакцизних товарів.

Для цього фіскальною службою було проаналізовано підпункт 14.1.145 пункту 14.1 статті 14 та статтю 215 ПК України, за якими електрична енергія віднесена до підакцизних товарів.

Разом з тим було зазначено, що якщо говорити про виробника електричної енергії, то він є платником акцизного податку лише у випадку наявності ліцензії на право здійснення підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії і продажу її поза оптовим ринком електричної енергії.

Таким чином, контролюючий орган дійшов наступних висновків:

  1. Якщо електрична енергія постачається її виробником на оптовому ринку, то вона не є підакцизним товаром і, відповідно, у податковій накладній не потрібно вказувати код УКТ ЗЕД. Разом з тим при подальшому продажу такої електроенергії оптовим постачальником, який попередньо придбав її на оптовому ринку у виробника, така енергія вважається підакцизним товаром. Відповідно, її постачальник зобов’язаний вказувати у податковій накладній код УКТ ЗЕД. Це правило поширюється і на всі подальші етапи постачання електроенергії.
  2. Якщо електроенергія постачається виробником поза межами оптового ринку, то в податковій накладній він зобов’язаний вказувати код УКТ ЗЕД, оскільки поставлена ним електрична енергія є підакцизним товаром.
Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments