Кіпр: податкове управління роз’яснює «правило 60 днів» для номінальних директорів

Аа Аа

Відповідно до Закону Кіпру «Про податок на прибуток» податковим резидентом республіки є особа, що перебуває на території Кіпру протягом періоду або періодів, які в сукупності перевищують 183 дні в податковому році, який збігається з календарним.

Втім, починаючи з 1 січня 2017 року до зазначеного закону було внесено зміни, згідно з якими особа, котра бажає отримати статус резидента Кіпру, повинна перебувати на Кіпрі протягом 60 днів. Отже, нова норма податкового законодавства «правило 60 днів» існує для цілей отримання кіпрського податкового резидентства фізичними особами значно швидше.

Згідно із зазначеною нормою фізичні особи вважаються податковими резидентами Кіпру і користуються податковим режимом цього острову за умов, якщо вони:

  1. проживають на території Кіпру протягом 60 днів;
  2. не проживають у будь-якій іншій країні протягом періоду, який перевищує 183 дні;
  3. не є податковими резидентами у будь-якій країні;
  4. мають зв’язок із Кіпром (наприклад є власниками бізнесу, працівниками або директорами) протягом року;
  5. є власниками або орендарями житлової нерухомості на Кіпрі.

29 січня 2019 року податковий департамент Кіпру видав додатковий циркуляр для уточнення зазначеного вище «правила 60 днів». Так, у випадку, якщо податковий департамент з’ясує, що висунена кандидатури директора не підпадає під  вимоги четвертого положення, статус проживання не буде надано.

Варто зазначити, що правило 183-го дня (що закріплене у другому пункті) залишається незмінним. Це означає, що фізичні особи можуть виконувати або критерії «правила 183 днів», або критерії «правила 60 днів» у податковому році і за необхідності можуть отримати відповідний сертифікат від податкових органів Кіпру.

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини: