Кінець епохи ухилення від Єдиного стандарту звітності (СRS). OECD приймає правила розкриття інформації про схеми уникнення оподаткування

14 Березня 2018 #OECD
Аа Аа

03.09.2018 відповідно до запиту "Великої сімки" OECD випустила нові модельні правила розкриття  інформації, згідно з якими юристи, бухгалтери, фінансові консультанти, банки та інші надавачі подібних послуг повинні інформувати податкові органи про будь-які схеми, які вони розробляють на замовлення своїх клієнтів для уникнення розкриття інформації, згідно з  CRS.

Відповідно до CRS, починаючи з цього року, подання податкової звітності та обмін офшорними фінансовими рахунками впроваджується  більше ніж у 100 міжнародних  юрисдикціях, платники податків, які тримали незареєстровані фінансові активи в офшорах, останнім часом переходять на прозору систему оподаткування, що зі свого боку залучило понад 85 мільярдів додаткових податкових надходжень.

Проте досі багато платників податків продовжують спроби за допомогою радників та фінансових посередників приховати свої офшорні активи і не з’являтися на радарах звітності CRS. Нові правила,  спрямовані на цих осіб та їхніх радників, зобов՚язують останніх та широке коло фінансових установ розкривати інформацію про схеми уникнення оподаткування. Нові правила також вимагають звітування про структури, які приховують бенефіціарних власників офшорних активів, компаній та трастів.

" Минув час для ухилення від податків та радників, які все ще хочуть грати за старими правилами та приховувати активи у всьому світі", - заявив сьогодні директор Центру оподаткування та адміністрування OECD Паскаль Сен-Аманс. Завдяки автоматичному обміну інформацією згідно з CRS, що стане глобальною реальністю цього року, це саме той момент, коли потрібно підтримати тих платників податків та радників, які намагаються йти наперекір практиці офшорних активів і відтворити нову глобальну систему податкової прозорості. Обов'язкові правила розкриття інформації стануть потужним інструментом для виявлення платників податків, які продовжують нехтувати своїм обов’язком щодо розкриття інформації про доходи та активи податковим органам.

Як вбачається, OECD послідовно дотримується своєї політики стосовно міжнародного оподаткування, офшорних зон, боротьби з ухиленням від податкових обов’язків та приховуванням доходів.

 

За матеріалами сайта http://qps.ru/yrvEI

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments