Кінець епохи ухилення від Єдиного стандарту звітності (СRS). OECD приймає правила розкриття інформації про схеми уникнення оподаткування

14 Березня 2018 (0) #OECD
Аа Аа

03.09.2018 відповідно до запиту "Великої сімки" OECD випустила нові модельні правила розкриття  інформації, згідно з якими юристи, бухгалтери, фінансові консультанти, банки та інші надавачі подібних послуг повинні інформувати податкові органи про будь-які схеми, які вони розробляють на замовлення своїх клієнтів для уникнення розкриття інформації, згідно з  CRS.

Відповідно до CRS, починаючи з цього року, подання податкової звітності та обмін офшорними фінансовими рахунками впроваджується  більше ніж у 100 міжнародних  юрисдикціях, платники податків, які тримали незареєстровані фінансові активи в офшорах, останнім часом переходять на прозору систему оподаткування, що зі свого боку залучило понад 85 мільярдів додаткових податкових надходжень.

Проте досі багато платників податків продовжують спроби за допомогою радників та фінансових посередників приховати свої офшорні активи і не з’являтися на радарах звітності CRS. Нові правила,  спрямовані на цих осіб та їхніх радників, зобов՚язують останніх та широке коло фінансових установ розкривати інформацію про схеми уникнення оподаткування. Нові правила також вимагають звітування про структури, які приховують бенефіціарних власників офшорних активів, компаній та трастів.

" Минув час для ухилення від податків та радників, які все ще хочуть грати за старими правилами та приховувати активи у всьому світі", - заявив сьогодні директор Центру оподаткування та адміністрування OECD Паскаль Сен-Аманс. Завдяки автоматичному обміну інформацією згідно з CRS, що стане глобальною реальністю цього року, це саме той момент, коли потрібно підтримати тих платників податків та радників, які намагаються йти наперекір практиці офшорних активів і відтворити нову глобальну систему податкової прозорості. Обов'язкові правила розкриття інформації стануть потужним інструментом для виявлення платників податків, які продовжують нехтувати своїм обов’язком щодо розкриття інформації про доходи та активи податковим органам.

Як вбачається, OECD послідовно дотримується своєї політики стосовно міжнародного оподаткування, офшорних зон, боротьби з ухиленням від податкових обов’язків та приховуванням доходів.

 

За матеріалами сайта http://qps.ru/yrvEI

Попередня стаття Наступна стаття

Останні новини:

Чи можливе використання ділових очікувань для прогнозування економічної активності в Україні, – дослідження НБУ

18 Липня 2018

Показник ΣОвердрафт в СЕА ПДВ: який порядок розрахунку?

18 Липня 2018

Порядок відображення у фіскальних чеках сум заокруглень, - ДФС інформує

18 Липня 2018

ДФС та Нацполіція проведуть експеримент щодо протидії ухиленню від сплати митних платежів

18 Липня 2018

Змінено порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого ЄСВ

18 Липня 2018

Фізособа отримала дохід не від податкового агента: коли необхідно сплатити військовий збір з такого доходу?

18 Липня 2018

У зв’язку з реорганізацією, ДПІ у районах ГУ ДФС у м. Києві втрачають статус окремих юридичних осіб

18 Липня 2018

Порядок припинення дії договору про визнання електронних документів за ініціативи підписувача, - ДФС інформує

18 Липня 2018