Кияни нарощують борги зі сплати податків, - ДФС

Майже 20 мільйонів гривень за нерухомість, 70,5 мільйонів гривень транспортного податку та майже 95 мільйонів гривень земельного податку на сьогодні завинили державі фізичні особи, які перебувають на обліку у фіскальному відомстві столиці. Про це повідомляє ГУ ДФС у м. Києві.

Ще рік назад суми заборгованостей зі сплати податкових зобов’язань були дещо менші. Недоплаченого за нерухомість значилось 5,7 мільйонів гривень, плати за землю – 91 мільйон гривень. Виключенням став транспортний податок заборгованість по якому була трішки більшою – 72,4 мільйони гривень.

Значна частина громадян навіть не здогадується, що має податковий борг і сума заборгованості з кожним днем зростає завдяки таким поняттям з Податкового кодексу, як штрафна санкція та пеня.

Фіскали кажуть, що в переважній більшості випадків, такі неприємності трапляються через невідповідність даним про місцезнаходження платників з інформацією, що міститься в базах ДФС. Якщо, наприклад, людина змінила місце свого проживання і не повідомила ДФС, то всі листи про необхідність сплати податків будуть повертатись до податкової і, податкові зобов’язання будуть переходити у категорію заборгованостей.

Як повідомити фіскальну службу про те, що ви змінили прізвище чи місце свого проживання? Необхідно звернутись до центру обслуговування платників та подати уточнену інформацією за формою 5-ДР. 

Як перевірити, чи значиться за вами будь яка заборгованість зі сплати податків? Достатньо безкоштовно отримати ключ цифрового підпису та скористатись Електронним кабінетом платника на сайті ДФС.
 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments