Керівники податкових відомств України та Австрії про угоду щодо автоматичного обміну податковою інформацією

29 Квітня 2016
Аа Аа

Україна готова об’єднати зусилля з міжнародною спільнотою для протидії тінізації економіки, повідомляє ДФС України.

Голова ДФС України Роман Насіров у Відні (Австрія) обговорив з Генеральним Директором Податково-митної адміністрації при Міністерстві фінансів Австрії Гансом-Георгом Крамером питання міжнародного співробітництва у податковій та митній сферах.

Головною темою зустрічі були пошуки механізмів у боротьбі з ухиленням від сплати податків, зокрема, необхідність посилення протидії застосуванню офшорних схем.

«Визначення кінцевих бенефіціарів офшорних компаній стратегічно важливо для України. Ми готові приєднатися до угоди між країнами щодо автоматичного обміну податковою інформацією», – наголосив Роман Насіров.

Очільник податкового відомства вважає, що приєднання України до міжнародної системи обміну інформацією дозволить фіскальній службі, починаючи з наступного року, отримувати дані з інших країн щодо іноземних та офшорних компаній українських резидентів, а також відкритих ними рахунків для виявлення порушення податкового законодавства України.

Обидві сторони переговорів зацікавлені у продовженні такої співпраці, яка стане міжнародно-правовою основою для обміну податковою інформацією.

«З огляду на той факт, що Україна та Австрія є учасниками Конвенції про взаємну адміністративну допомогу в податкових питаннях, ДФС сподівається створити в майбутньому дійсно сильну міжнародно-правову основу для взаємодії між відповідними органами наших країн у сфері обміну податковою інформацією», – зауважив Голова ДФС України.

Окрім важливого питання співпраці, керівники відомств також обговорили реформування митного напряму. Як виявилося, в Австрії застосовані ті ж самі механізми, зокрема, спрощення оформлення та прискорення руху імпорту, експорту та транзиту.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments