Керівництву ГУ ДФС пропонують надати право розблокування ПН впродовж 24 годин

Представники ГО «Реанімаційний Пакет Реформ» пропонують дозволити начальникам ГУ ДФС приймати рішення впродовж 24 годин про розблокування окремих ПН/РК. Про це заявила віце-президент, голова Комісії з питань економічної політики ГО «Український союз промисловців і підприємців» Юлія Дроговоз на своїй сторінці у мережі Фейсбук.

«З приводу блокування прошу усіх не розслаблятися. Останні дні Мінфін озвучував дуже погані ідеї щодо подальшої роботи системи блокування, які можуть бути включені в проект постанови КМУ про порядок зупинки ПН/РК в ЄРПН. Оскільки депутати тепер будуть виключені з процесу і усі рішення прийматимуться у зв'язці ДФС-Мінфін-Уряд, можна вже припустити, що саме в постанову постараються запихнути. Важливо вивести роботу над проектом в публічне поле і дуже важливо не дати таким «експертам», як Михайло Соколов (від Реанімаційний Пакет Реформ – РПР), протягнути свої ідеї, вкладені у вуха Міністра фінансів Олександра Данилюка і представлені Мінфіном на зустрічі з бізнесом 06 грудня 2017 р.», – каже експерт.

За словами пані Дроговоз, суть ідей полягає в тому, що після блокування ПН/РК начальник ГУ ДФС має право прийняти впродовж 24 годин рішення про розблокування окремих ПН/РК. «Хто не розблокувався – за загальною процедурою подає документи комісії ДФС, яка у свою чергу приймає рішення упродовж 5 робочих днів або про реєстрацію ПН/РК, або призначає документальну перевірку платника, подовжуючи тим самим термін ухвалення рішення про розблокування ПН/РК. Це означає, що начальники ГУ, розуміючи долю відповідальності за прийняті рішення про розблокування ПН/РК, без яких-небудь документів і впродовж 24 годин повинні мати або безперечні підтвердження реальності платника і його операцій або бути просто матеріально зацікавленими в такому розблокуванні.

У зв'язку з цим частина платників обов'язково стане в чергу для вирішення питання про потрапляння у благонадійний список платників. Для своїх (бізнесу, наближеного до влади), безумовно, питання розблокування впродовж 24 годин буде вирішене. Для інших смертних вирішенням питання про розблокування стане «договорняк» при проведенні перевірки. Адже саме від її результатів залежатиме доля реєстрації ПН/РК. Для одних вирішення питання до перевірки (щоб і не приходила взагалі), для інших – вирішення питання під час перевірки, і вся країна в стійлі чітко побудованої корупційної мережі.

Ну і звичайно, залишається наявна і сьогодні можливість реєстрації заблокованих ПН/РК і усіх інших ПН/РК шляхом натиснення кнопки легкою рукою відповідальної в ДФС особи, що має високий доступ до програмного забезпечення і баз ДФС. Автор ідеї – Михайло Соколов, експерт РПР. Офіційна позиція РПР із цього приводу буде викладена 11 грудня 2017 року, як мені пообіцяли. Якщо хтось вважає, що буде якось по-іншому, готова витримати будь-яку критику. А для себе я бачу важкий шлях з припинення будь-якої спроби включення в постанову КМУ про порядок блокування усієї цієї маячні», – резюмувала Юлія Дроговоз. 

Попередня стаття Наступна стаття