Канада ратифікувала MLI

29 серпня 2019 року Канада здала на зберігання свою ратифікаційну грамоту по Багатосторонній конвенції про виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування, з метою протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування (далі – MLI). MLI у Канаді набуде чинності з 01 грудня 2019 року. Крім того, MLI набуває чинність для охоплених положеннями MLI податкових договорів, а також застосовуватиметься до деяких податкових договорів Канади, що набувають чинності з 1 січня 2020 року.Нагадаємо, що MLI являє собою багатосторонню конвенцію, підписану на сьогоднішній день понад 85 юрисдикціями в рамках ініціативи ОЕСР/G20 для протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування (BEPS).

MLI вноситиме також зміни до податкових договорів, які Канада визнала «охопленими» податковими угодами (covered tax agreements - CTA), за умови, що сторона по договору CTA також ратифікувала MLI та представила свій податковий договір з Канадою як договір CTA. Так, станом на 29 Серпень 2019 року (дата ратифікації) зміни MLI будуть зачіпати договори Канади з 24 юрисдикціями, серед яких, зокрема, Україна.

Наслідки

MLI, як очікується, покращить здатність Канади оспорювати зловживання договорами і покращити процес розгляду спорів, що пов’язані з податковими угодами. Також при вирушенні спорів за MLI застосовуватиметься арбітражний розгляд податкових договорів, на які поширюється Конвенція. Це суттєвий розвиток, який повинен забезпечити отримання канадськими платниками податків повного та своєчасного надання допомоги у міжнародних податкових спорах.

Отже, ратифікація MLI ефективно відображає схильність канадської влади до цілісності податкової системи. MLI значно вплине на глобальні ділові операції багатонаціональних підприємств та інших нерезидентів з канадськими інвестиціями, а також полегшить процес розгляду міжнародних податкових спорів. 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments