Кабмін затвердив порядок ведення реєстрів по відшкодуванню ПДВ

23 Лютого 2016
Аа Аа

На Урядовому порталі розмістили текст Постанови Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2015 року № 68, якою затверджується «Порядок ведення реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість» (далі – Порядок).

Зокрема, документом передбачено наступне.

Перелік інформації. Реєстри формуються Державною фіскальною службою України (далі – ДФС України) за даними прийнятих податкових декларацій з ПДВ та іншої податкової інформації, отриманої контролюючими органами відповідно до норм Податкового кодексу України (далі – ПК України).

Порядок внесення (виключення) заяв до (з) відповідного реєстру. Заяви до відповідного реєстру вноситимуться автоматично на дату подання податкової декларації або уточнюючого розрахунку протягом операційного дня у хронологічному порядку надходження таких заяв.

Нагадаємо, що відповідно до нещодавно змінених норм ПК України, заяви вносилися до того чи іншого реєстру на підставі перевірки контролюючими органами відповідності платника податку вимогам пункту 200.19 статті 200 ПК України.

Проте Порядком  передбачено, що заяви виключатимуться з відповідного реєстру не лише з підстав невідповідності платника критеріям, визначеним пунктом 200.19 статті 200 ПК України, але й згідно з:

- пунктом 48.7 статті 48 ПК України (податкова звітність, складена з порушенням норм ПК України);

- пунктом 49.11 статті 49 ПК України (у разі подання платником податків до контролюючого органу податкової декларації, заповненої з порушенням вимог пунктів 48.3 та 48.4 статті 48 ПК України);

- пунктом 50.1 статті 50 ПК України (у разі подання платником податку уточнюючого розрахунку).

Очевидно, що виключення заяв з реєстру на підставі пунктів 48.7 статті 48 та 49.11 статті 49 ПК України є дещо нелогічним, оскільки ці пункти стосуються декларацій, які не приймаються контролюючими органами, у зв’язку порушенням платником податкового законодавства стосовно вимог їх складення та подання. Натомість, відповідно до Порядку  реєстри формуються на підставі декларацій, які вже були прийнятими територіальними органами ДФС.

Також Порядком передбачається щоденне опублікування оновлених реєстрів на офіційному сайті ДФС України.

До реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ включатимуться заяви, подані після 1 лютого 2016 року.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments