Кабмін пропонує зняти обмеження на відшкодування ПДВ

16 Грудня 2015 #ПДВ
Аа Аа

На прес-конференції в Кабінеті Міністрів України (далі – КМУ), першим заступником Міністра фінансів України Ігорем Уманським було зазначено, що КМУ у проекті Закону «Про Державний бюджет України» на наступний рік пропонує зняти обмеження на відшкодування ПДВ, повідомляє офіційне видання Державної фіскальної служби України «Вісник».

Так, за словами урядовця, буде змінено підхід до планування надходжень та відшкодування ПДВ, а саме: усі три складові – імпортний ПДВ, внутрішній ПДВ та відшкодування ПДВ – зведено в один рядок. На думку заступника Міністра фінансів України, такі зміни нададуть можливість не обмежувати штучно Державну фіскальну службу в обсягах відшкодування ПДВ.

Нагадаємо, що як повідомлялося раніше, заборгованість із відшкодування становить 15 млрд. грн.

Очевидно, що такі зміни в основному направлені на відшкодування ПДВ експортерам, перед якими у держави найбільша заборгованість, з другого боку – є  необхідним кроком для виконання положень зареєстрованого напередодні у Верховній Раді України проекту Закону № 3630, відповідно до яких бюджетне відшкодування буде здійснюватися у хронологічному порядку. 

Про те, наскільки це вирішить проблему з невідшкодованим бюджетним відшкодуванням, на нашу думку, судити рано, оскільки незрозумілим залишається, яка сума коштів закладена в державний бюджет для таких цілей. А тому, якщо будуть передбачені кошти – буде здійснюватися й бюджетне відшкодування. 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments