Кабмін пропонує підвищити адвалорну ставку акцизного податку відповідно до зобов’язань України перед Євросоюзом

02 Березня 2016
Аа Аа

Кабінет Міністрів підтримав пропозицію Мінфіну щодо підвищення адвалорної ставки акцизного податку на сигарети шляхом внесення до Верховної Ради України законопроекту «Про внесення змін до Податкового Кодексу України (щодо оподаткування тютюнових виробів)», повідомляє РБК-Україна.

Так має бути вирівняно податкове навантаження на сигарети різної цінової категорії, адже відповідно до останніх змін до Податкового кодексу в частині акцизного податку, що були затверджені 24 грудня 2015 року Верховною Радою, збільшено специфічну ставку цього податку на 40 % - до 318,26 грн за 1000  штук. В свою чергу адвалорна ставка залишилась незмінною, тим самим збільшивши навантаження на дешеві сигарети. Для того, щоб вирівняти таке навантаження необхідно підвищувати саме адвалорну ставку, зокрема з існуючих 12 % до 15 %, що й запропонував Уряд.

В європейських країнах податкове навантаження складає близько 60 % на сигарети різних цінових категорій однаково. Окрім того, відповідно до Угоди про асоціацію з Євросоюзом, Україна зобов’язана підвищити ставку акцизного податку на сигарети до мінімального рівня – 90 євро за 1000 сигарет.

Нагадаємо, що адвалорна (відносна) ставка встановлюється у відсотковому значенні від вартості підакцизного товару, в той час як специфічна (абсолютна) ставка – в грошовому виразі на одиницю товару.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments