Кабмін хоче відстрочити нові форми документації з трансфертного ціноутворення до 2017 року

Компромісний варіант проекту податкової реформи уже зареєстрований в Верховній Раді України (№ 3630 від 11.12.2015 року). Найголовніше, на що сподівалися платники, що все ж таки залишаться вартісні критерії для визначення контрольованих операцій. Проте, в проекті Кабміну, як і в проекті Мінфіну критерії доходу та обсягів операцій скасовано.

Контрольовані операції

Як і в проекті Мінфіну, залишаються контрольованими операції з нерезидентами, зареєстрованими в низькоподаткових юрисдикціях. Проте, низькоподатковими юрисдикціями вважатимуться ті, у який загальний корпоративний податок на 4 і більше відсоткових пунктів менше, ніж в Україні (за чинним законодавством – на 5, за проектом Мінфіну – на 7). Проте, норма щодо 5 і більше відсотків буде чинна протягом всього 2016 року.

Документація з трансфертного ціноутворення

Правила щодо формування та подання звіту в розрізі країн та/або глобальної документації з трансфертного ціноутворення мають застосовуватися до контрольованих операцій, вчинених з 1 січня 2017 року.

Уточнено, що спрощена документація не може бути подана для операцій з надання послуг, які є не лише основною діяльністю платника, а і частиною основної діяльності або декількох суттєвих видів діяльності групи компаній та/або отримувача послуг.

Інші запропоновані зміни (умови визнання операцій контрольованими, пов'язаність осіб, методи визначення відповідності умов принципу "витягнутої руки", підстави перевірок контрольованих операцій та документація по трансфертному ціноутворенню) відповідають проекту, розробленого Мінфіном України. Детальніше – Трансфертне ціноутворення за проектом податкової реформи Мінфіну

Попередня стаття Наступна стаття