Юридична особа – платник єдиного податку: як оподаткувати необліковані раніше товари

13 Червня 2016
Аа Аа

ДФС у Тернопільській області роз’яснила, що для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Частиною 1 статті 10 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 996) визначено, що для забезпечення достовірності даних бухгалтерського обліку та фінансової звітності підприємства зобов’язані проводити інвентаризацію активів і зобов’язань, під час якої перевіряються і документально підтверджуються їх наявність, стан і оцінка.

Відповідно до статті 9 Закону № 996 первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо – безпосередньо після її закінчення. Для контролю та упорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Нагадуємо нашим читачам, що юридичні особи, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат.

Варто зазначити, що у разі непідтвердження придбання товарів відповідними первинними документами, такі товари вважаються безоплатно отриманими на підставі вимог Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 30 листопада 1999 р. № 291.

Пунктом 292.3 статті 292 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (надалі – ПК України) визначено, що до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).

Отже, якщо юридична особа – платник єдиного податку під час проведення інвентаризації у звітному періоді виявила необліковані раніше товари, придбання яких не підтверджується відповідними первинними документами, то такі товари вважаються безоплатно отриманими, а їх вартість враховується у складі доходу при обчисленні єдиного податку на підставі пункту 292.3 статті 292 ПК України.

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments