JKX Oil&Gas готові йти на компроміс задля швидкого вирішення проблем з Україною

02 Березня 2016 (0)
Аа Аа

Керуючись Енергетичною хартією та двосторонніми угодами щодо захисту інвестицій між Україною, Великобританією та Нідерландами в лютому 2016 року нафтогазова компанія JKX Oil&Gas подала позов до Міжнародного арбітражного суду проти України з вимогою компенсувати надміру сплачені компанією кошти до Державного бюджету України у вигляді рентних платежів. Керівництво компанії висловило свою думку про те, що Україна безпідставно підвисила розмір податку для їхньої компанії. Нагадаємо, що в 2014 році український парламент прийняв рішення про підвищення рентної плати на видобування газу з 28 % до 55 %, пізніше дія цієї норми була продовжена на 2015 рік також. Це, на думку голови нафтогазової компанії Тома Ріда, порушує договірні зобов’язання України щодо гарантування рівних і справедливих умов інвестування для JKX Oil&Gas.

14 січня 2015 року арбітр Торгівельної палати Стокгольму виніс рішення, що підтверджує позицію компанії стосовно того, що Україна не має права вводити ренту в розмірі, який перевищує 28 %. Враховуючи, що рішення міжнародного арбітра виконано не було, керівництво обрало судовий шлях вирішення конфлікту, намагаючись примусити Україну виплатити близько 270 млн доларів надміру сплачених коштів. Але все ж голова компанії Том Рід вирішив, що пріоритетним для JKX Oil&Gas є швидке вирішення конфлікту, щоб зосередити свою увагу на головному завданні компанії – видобуванні нафти і газу. Окрім того в Гаазькому суді протягом розгляду справи компанія витратить понад 2 млн доларів. Саме тому керівництво нафтогазової компанії заявило про свої наміри піти назустріч Україні та знизити позовні вимоги, заявлені в лютому 2016 року до Міжнародного арбітражного суду, якщо це допоможе якомога швидше врегулювати спір. Про це повідомляє РБК-Україна.

Як відомо, JKX Oil&Gas володіє двома нафтогазовими родовищами на території України, а також має ліцензії на видобування нафти і газу в Грузії, Болгарії, Туреччині, Італії, США та Російській Федерації. «Полтавська газонафтова компанія», що є однією з найбільших приватних видобувних компаній України та лідером в цій галузі, є дочірнім підприємством британської компанії JKX Oil&Gas. Окрім того, на сьогодні акціонерами компанії є Eclairs Group Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова – 27,54 %, Glengary Overseas Limited Олександра Жукова – 11,45 %, та російська Proxima Capital Group – 19,92 %.

Попередня стаття Наступна стаття