Якщо склали та зареєстрували зайву податкову накладну

13 Квітня 2016
Аа Аа

В інформаційно-довідковому ресурсі "ЗІР" (категорія 101.07) було надано роз’яснення щодо порядку складення розрахунку коригування, якщо платником було складено та зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) зайву податкову накладу.

Зокрема, контролюючим органом було зазначено, що  розрахунок коригування до податкової накладної складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов’язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

Таким чином, у випадку помилкового складання податкової накладної на операцію з постачання товарів/послуг (складення двох податкових накладних на одну операцію з постачання товарів/послуг) та реєстрації їх в ЄРПН, платник податку, з метою виправлення допущеної помилки, має право скласти розрахунок коригування до помилкової (другої) податкової накладної.

Такий розрахунок коригування відповідно до пункту 22 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, підлягає реєстрації в ЄРПН покупцем (отримувачем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику (продавцю).
При цьому у полі «Дата складання» зазначається «поточна» дата, тобто дата, на яку було виявлено помилку щодо зайво складеної податкової накладної, а у графі 2 такого розрахунку зазначається: «Виправлення помилки».

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments