Якщо нерезидент продав нерухомість

ДФС України своїм листом від 16.08.2016 року за № 8638/М/99-99-13-02-03-14 надала роз'яснення щодо оподаткування ПДФО доходу, який фізична особа – нерезидент отримала від продажу належного їй нерухомого майна.

Податківці зазначили, що за загальним правилом, встановленим пунктом 170.10 Податкового кодексу (далі – ПК України), доходи з джерелом їх походження в Україні, отримані нерезидентами, оподатковуються за тими самими правилами та ставками, що встановлені і для резидентів (з урахуванням окремих особливостей, які встановлені четвертим розділом ПК України).

Це загальне правило продубльоване і щодо конкретних операцій, зокрема операцій з продажу об'єктів нерухомості (пункт 172.9 ПК України).

Норма пункту 172.1 ПК України передбачає, що дохід, отриманий платником податку від продажу об'єктів нерухомості (будинок, квартира, земельні ділянки у межах норм безоплатної приватизації) не частіше одного разу протягом податкового року та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

Так, контролюючі органи дійшли висновку, що незалежно від резидентського статусу, фізична особа, яка здійснює протягом року один продаж чи обмін нерухомого майна, що перебуває у її власності понад три роки, не повинна оподатковувати свій дохід від таких операцій.

Умова неоподаткування (перебування майна у власності понад три роки) такого доходу не поширюється на успадковане майно.

Водночас платникам – нерезидентам варто мати на увазі, що саме успадкування майна від спадкодавця – резидента підлягає оподаткуванню за ставкою в 20 %.

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments