Який стаж враховуватиметься для призначення пенсії?

Аа Аа

Після проведення пенсійної реформи стаж, який буде враховуватися при обчисленні пенсій, складатиметься з двох частин: зі стажу до 2000 року й стажу після 2000 року.

Як пояснив міністр соціальної політики України Андрій Рева, мова йде про те, що стаж до 1 липня 2000 року враховуватиметься за матеріалами трудових книжок, а після 2000 року - це стаж, що обліковується у системі персоніфікованого обліку Пенсійного фонду. "Там відкриті рахунки на кожного працюючого, за якими й ведеться облік усіх сплачених внесків. Крім того, з 2004 року почав вестись облік не просто сплат чи не сплат, а й сплаченої суми”, - говорить А.Рева.

І перший, і другий стаж абсолютно рівнозначні для розрахунку пенсій, 

Також нагадуємо, що як раніше говорив міністр, сьогодні пенсія у 60 років призначається за наявності страхового стажу 15 років (вік виходу на пенсію для чоловіків становить 60 років, такий самий пенсійний вік для жінок буде встановлено в 2021 році). В свою чергу пенсійна реформа передбачає, що з 60 років пенсії призначатимуться за наявності 25 років страхового стажу. Ця норма має запрацювати з 1 січня 2018 року. Далі, протягом 10 років, щорічно додаватиметься по одному року, тоді максимальний страховий стаж становитиме 35 років.

"Для того, щоб людина могла брати участь у системі пенсійного страхування, достатньо мінімального стажу – 15 років, - пояснює міністр. – Сьогодні повний стаж складає для жінок – 30 років, для чоловіків – 35. Але той, хто платить внески до Пенсійного фонду 15 років, і той, хто платить протягом 35 років не можуть бути в однакових умовах. Це не справедливо. Тому той, хто матиме повний страховий стаж, виходитиме на пенсію в 60 років; не повний (від 15 до 25) - отримуватиме пенсію з 63 років і мінімальний – це 15 років стажу – матиме право на пенсію у 65 років".

Для тих, хто офіційно не матиме мінімального стажу, передбачено соціальну допомогу від держави у віці 65 років.

Попередня стаття Наступна стаття