Який курс Нацбанку зазначається у заявці на поповнення (коригування) залишку пального?

Платники акцизного податку з реалізації пального мають право реєструвати акцизні накладні або розрахунки коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі — ЄРАН) в межах обсягу, обчисленого за формулою, наведеною у п.232.3 статті 232 ПК України.

Якщо обсяг пального в акцизній накладній або розрахунку коригування, що підлягає реєстрації в ЄРАН, перевищує визначений за формулою обсяг, платник податку зобов’язаний зареєструвати у СЕА РП та СЕ заявку на поповнення (коригування) обсягу пального.  Реєстрації заявки передує сплата акцизного податку з різниці між обсягом пального, зазначеним у АН (РК) та доступним обсягом пального (обчисленим за згаданою формулою). Форма заявки на поповнення коригування залишку пального встановлена Наказом №262.

Належна до сплати сума акцизного податку самостійно розраховується платником податку з використанням офіційного курсу НБУ, який встановлений на перший день кварталу, в якому подається для реєстрації заявка на поповнення (коригування) залишку пального.

Взагалі, пунктом 5 розділу VІІ Наказу №262 визначено, що вартісні показники, які використовуються при заповненні заявки на поповнення (коригування) обсягу пального слід зазначати таким чином:

- ставка акцизного податку (графа 7) — у євро за 1000 л пального, приведених до t 15˚C;

- курс НБУ (графа 8) — у гривнях з копійками, із зазначенням шести десяткових знаків після коми;

- сума акцизного податку (графа 9 ) — у гривнях з копійками, з округленням до двох десяткових знаків після коми.

Офіційний курс НБУ, встановлений на 1 липня 2019 року — 2976,4317 грн. за 100 євро. Отже у графі 8 заявок на поповнення (коригування) залишку пального у ІІІ кварталі 2019 року зазначаємо показник «26,763417» та використовуємо його для обчислення акцизного податку.

Нагадаємо, з 1 липня платникам податку з реалізації пального процедуру визначення залишків пального для можливості складання та реєстрації АН (РК) у ЄРАН слід здійснювати не лише в розрізі кодів УКТ ЗЕД, але й в розрізі конкретних акцизних складів (акцизних складів пересувних), розпорядником яких є платник податку.

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments