Які терміни подання заяви за формою № 1-ПДВ при добровільній реєстрації платником ПДВ?

29 Липня 2021
Аа Аа

ГУ ДПС у Полтавській області нагадує, що у разі добровільної реєстрації особи як платника податку або особи, яка відповідає вимогам, визначеним п.п. 6 п. 180.1 ст. 180 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), реєстраційна заява подається згідно з п. 183.7 ст. 183 ПКУ не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на податковий кредит і складання податкових накладних.

У разі переходу осіб із спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати податку, на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ, у випадках, визначених главою 1 розд. XIV ПКУ, за умови, що такі особи відповідають вимогам, визначеним п. 181.1 ст. 181 ПКУ, реєстраційна заява подається не пізніше 10 числа першого календарного місяця, в якому здійснено перехід на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ.

Якщо такі особи відповідають вимогам, визначеним п. 182.1 ст. 182 ПКУ, реєстраційна заява подається у строк, визначений п. 183.3 ст. 183 ПКУ.

У разі зміни ставки єдиного податку відповідно до п.п. «б» п.п. 4 п. 293.8 ст. 293 ПКУ реєстраційна заява подається не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку календарного місяця, в якому буде застосовуватися ставка єдиного податку, що передбачає сплату ПДВ (п. 183.4 ст. 183 ПКУ).

Згідно з п. 183.5 ст. 183 ПКУ особи, зазначені у п. 183.3 ст. 183 ПКУ, можуть навести у заяві бажаний (запланований) день реєстрації як платника податку, що відповідає даті початку податкового періоду (календарний місяць), з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на складання податкових накладних.

Реєстрація осіб, зазначених в абзаці другому п. 183.4 ст. 183 ПКУ, діє з першого числа календарного місяця, в якому буде застосовуватися ставка єдиного податку, що передбачає сплату ПДВ.
У разі якщо останній день строку подання заяви припадає на вихідний, святковий або неробочий день, останнім днем строку вважається наступний за вихідним, святковим або неробочим робочий день.
Довідково: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (категорія 101.02).

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Відсутність зареєстрованих резервуарів: чи є підставою для відмови в реєстрації акцизної накладної?

17 Вересня 2021

Як платникам єдиного податку І ті ІІ груп повідомити податкову про відпустку?

16 Вересня 2021

Чи має право на податкову знижку ФО, яка скористалася умовами молодіжного житлового кредиту?

16 Вересня 2021

Збільшення кількості РРО у місці торгівлі: за який період здійснюється доплата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкоголем?

16 Вересня 2021

Які нюанси утримування ПДФО під час виплат доходу ФОП, місцезнаходженням якої є тимчасово окупована територія?

16 Вересня 2021

Орендні операції підприємців - платників єдиного податку: які застереження?

16 Вересня 2021

Які категорії підприємців звільняються від сплати єдиного внеску за себе?

16 Вересня 2021

Який порядок повернення зайво утриманого та перерахованого до бюджету податку на доходи нерезидента?

16 Вересня 2021