Як заповнювати Додаток ПН до прибуткової декларації, якщо виплати нерезиденту звільнені від оподаткування?

01 Серпня 2016 #Роз'яснення ДФС
Аа Аа

Державна фіскальна служба у листі від 17.06.2016 р. № 13557/6/99-99-15-02-01-16 роз’яснила порядок заповнення Додатка ПН до рядка 23 прибуткової декларації, якщо у звітному періоді платник здійснив виплати доходів на користь нерезидента, які, враховуючи правила міжнародного договору, звільняються від оподаткування.

Резидент[1], який виплачує на користь нерезидента дохід, повинен у звітному періоді подати до контролюючого органу звіт про такі виплати (пункт 103.9 статті 103 ПК України). Під час здійснення такої виплати резидент – податковий агент має право в силу пункту 103.2 статті 103 ПК України застосувати звільнення від оподаткування або зменшити ставку оподаткування відповідно до міжнародних договорів. Таке право резидент має, якщо виконані наступні умови:

  • між Україною та країною нерезидента укладено міжнародний договір про уникнення подвійного оподаткування, який передбачає звільнення від оподаткування або нижчі ставки податку (пункт 103.1 статті 103 ПК України);
  • нерезидент є фактичним власником доходу (пункт 103.3 статті 103 ПК України);
  • нерезидент надав документ, підтверджуючий його статус податкового резидента (пункти 103.2, 103.4 – 103.6 статті 103 ПК України). Такий документ не потрібен при здійсненні банками та фінансовими установами України операцій з іноземними банками, пов'язаних з виплатою процентів, якщо резидентність підтверджується витягом з міжнародного каталогу "International Bank Identifier Code" (видання S.W.I.F.T., Belgium International Organization for Standardization, Switzerland) (підпункт 103.7 статті 103 ПК України).

Податківці зазначають, що під час подання декларації з податку на прибуток підприємств[2] платник повинен заповнити всі графи додатка ПН до декларації.

Якщо відповідно до міжнародних договорів виплачені на користь нерезидента доходи звільняються від оподаткування, у графі 5 «Ставка податку (%) згідно з міжнародним договором» слід вказати 0.

З іншими особливостями складення Додатку ПН до податкової декларації з податку на прибуток можна ознайомитись у питанні «Як скласти Додаток ПН декларації з податку на прибуток?»

 

[1] Відповідно до підпункту 141.4.2 пункту 141.4 статті 141 ПК України сплачувати податок на прибуток із доходу (прибутку) нерезидента зобов’язані: резидент, який виплачує дохід; постійне представництво нерезидента; особа, уповноважена нерезидентом (крім постійного представництва).

[2] Форма затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 р. № 897.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments