Як самостійно перевірити акцизну марку та пересвідчитись у легальності походження алкоголю?

10 Червня 2021
Аа Аа

Головне управління ДПС у м. Києві повідомляє, що на вебпорталі ДПС можна перевірити марки акцизного податку для маркування алкогольних напоїв, тобто встановити легальність походження алкогольного напою.

Так, марка для алкогольних напоїв повинна містити двомірний штрих-код швидкого реагування (далі – QR-код) та лінійний штрих-код (далі – штрих-код). Це передбачено пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1251 «Про затвердження Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах».

Штрих-код містить інформацію про серію та номер марки.

QR-код містить інформацію про серію та номер марки, реквізити покупця марки:

для юридичних осіб – код згідно з ЄДРПОУ,

для фізичних осіб – підприємців – код, який відображає реєстраційний номер облікової картки платника податків, та посилання на веб-ресурс для перевірки марки. 

Перевірити акцизну марку можна за допомогою електронного сервісу «Пошук акцизної марки», який працює за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua/registers/mark.

У разі неможливості зчитування QR-коду за суб’єктивними причинами (розірвано код, зам’ято тощо), інформацію можна перевірити в ручному режимі.

Для цього необхідно увійти до відкритої частини Електронного кабінету, або скористатися офіційним вебпорталом ДПС: у розділі «Електронний кабінет» обрати розділ «Реєстри» та перейти до сервісу «Пошук марки акцизного податку», де необхідно заповнити зазначені поля:

- у полі «Вид марки» потрібно обрати  значення «Нового зразка» для марки, яка містить QR-код (тобто нового зразка, що запроваджений з
01 травня 2020 року);

- у полі «Серія марки» – серію марки, яка складається з комбінації чотирьох великих літер англійського алфавіту;

- у полі «Номер марки» – номер марки, який складається з шести цифр.

Далі необхідно натиснути кнопку «Пошук».  

Після чого висвітлюється назва суб’єкта господарювання та його код ЄДРПОУ, якому було видано зазначену одиницю марки акцизного податку. 

Для зручності користувачів та полегшення введення необхідних реквізитів після зазначення виду марки з’являється її зразок, де графічно зображено місце знаходження реквізитів марки, які необхідно ввести для пошуку.

Цей електронний сервіс дозволяє не тільки перевіряти легальність походження алкогольних напоїв та тютюнових виробів, але й надає можливість здійснювати громадський контроль за обігом підакцизних товарів. 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини: