Як оподатковуватимуться доходи приватних виконавців?

Народні депутати хочуть віднести приватних виконавців до самозайнятих осіб. Саме з такою пропозицію виступила група народних депутатів, зареєструвавши у Верховній Раді України проект Закону № 4889 (далі – Законопроект), яким вносяться відповідні зміни до підпункту 14.1.226 пункту 14.1 статті 14 ПК України, за яким діяльність приватних виконавців в цілях оподаткування буде вважатись незалежною професійною діяльністю.

Нагадуємо, що проектом Закону № 2506а, який станом на сьогоднішній день ще не вступив в силу, поряд із державними виконавцями діяльність по примусовому виконанні рішень здійснюватимуть також приватні виконавці. Для цього особі буде необхідно отримати свідоцтво про право на здійснення діяльності приватного виконавця.

Таким чином, запропоновані Законопроектом зміни до ПК України є логічними і доречними, оскільки дозволять приватним виконавцям на рівні з іншими особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність (адвокати, нотаріуси, аудитори тощо), застосовувати відповідний режим оподаткування доходів таких осіб, передбачений статтею 178 ПК України.

Таким чином, доходи приватних виконавців, які стануть на відповідний податковий облік за місцем свого проживання як особи, що здійснюють незалежну професійну діяльність, оподатковуватимуться ПДФО та військовим збором з урахуванням наступних особливостей:

  1. вони будуть  податковими агентами;
  2. з бази оподаткування їхніх доходів будуть вираховуватись документально підтверджені витрати, необхідні для провадження незалежної професійної діяльності (додатково дивіться роз’яснення ДФС України)
  3. вони будуть зобов’язані вести облік доходів і витрат від провадження незалежної професійної діяльності;
  4. до доходу від провадження незалежної професійної діяльності не застосовуватиметься податкова соціальна пільга.

Додаткового про порядок оподаткування ПДФО доходів від здійснення незалежної професійної діяльності читайте у матеріалі «Як оподатковується незалежна професійна діяльність?».

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments