Як оподатковуються ПДВ послуги з міжнародного перевезення вантажу?

Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації від 29.09.2017 № 2083/6/99-99-15-03-02-15/ІПК надала роз’яснення щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг з міжнародних перевезень вантажів.

Відповідно до підпункту «а» підпункту 195.1.3 пункту 195.1 статті 195 Податкового кодексу України (далі – ПК України) операції з постачання послуг з міжнародного перевезення пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом оподатковуються ПДВ за нульовою ставкою.

При цьому для цілей застосування цієї норми перевезення вважається міжнародним, якщо таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом.

Такими документами можуть бути:

1) авіаційна вантажна накладна (Air Waybill);

2) міжнародна автомобільна накладна (CMR);

3) накладна СМГС (накладна УМВС);

4) коносамент (ВіlІ ofLading);

5) накладна ЦІМ (CIM);

6) вантажна відомість (Cargo Manifest);

7) інші документи, визначені законами України

До того ж така нульова ставка ПДВ застосовується до операцій з постачання послуг з міжнародного перевезення вантажів по всьому маршруту перевезення вантажів в цілому, без поділу його на відрізки в межах митної території України та поза межами митної території України за умови, що таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом.

Попередня стаття Наступна стаття