Як нараховуються податки при аналюванні реєстрації на дебіторську заборгованість за оплаченими, але не отриманими товарами/послугами?

Якщо товари/послуги, необоротні активи, суми ПДВ за якими були включені до складу податкового кредиту, не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, такий платник ПДВ в останньому звітному (податковому) періоді не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника податку зобов’язаний визначити податкові зобов’язання з таких товарів/послуг, необоротних активів, виходячи зі звичайної ціни відповідних товарів/послуг чи необоротних активів. Про це інформує ГУ ДФС у Запорізькій області.

Зазначена норма не застосовується у випадку анулювання реєстрації як платника ПДВ внаслідок реорганізації шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону.

Тобто платник ПДВ, у якого на дату анулювання реєстрації як платника ПДВ обліковується дебіторська заборгованість за оплаченими, але не отриманими товарами/послугами, необоротними активами, за якими суми ПДВ було включено до податкового кредиту, повинен не пізніше такої дати нарахувати податкові зобов’язання за такими товарами/послугами, необоротними активами, виходячи з їх звичайної ціни, визначеної на момент такого нарахування.

Зазначена норма передбачена пунктом 184.7 статті 184 Податкового кодексу України. 

Попередня стаття Наступна стаття

Останні новини: