Як юридичній особі – платнику єдиного податку виправити помилки у декларації?

ГУ ДФС в місті Києві у своєму листі від 15.07.2016 р. № 16115/10/26-15-12-04-18 надало роз’яснення юридичним особам – платникам єдиного податку щодо особливостей виправлення помилок в декларації платника єдиного податку (юридичної особи), яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578 (далі – Декларація).

З огляду на пункт 50.1 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі – ПК України), у разі самостійного виявлення платником єдиного податку помилки, такий платник податків повинен обрати одну з двох опцій:

  • надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі 3 % від такої суми до подання уточнюючого розрахунку. Для цього в декларації треба відмітити позначкою графу «уточнююча»;
  •  відобразити суму недоплати у складі декларації, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, збільшену на суму штрафу у розмірі 5% від такої суми. У складі декларації є додаток, який заповнюється у разі уточнення показників раніше поданої декларації.

Виправлення помилок здійснюється у Розділі IV «Визначення податкових зобов'язань у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок» декларації:

  • у рядку 11 треба зазначити суму єдиного податку відповідно до даних раніше поданої декларації, яка уточнюється, в залежності від форми декларацій, що подавалася за податковий (звітний) період, який уточнюється;
  • у рядку 12 треба вказати уточнену суму податкових зобов’язань за квартал податкового (звітного) періоду, у якому виявлена помилка;
  • у рядку 13 необхідно вказати суму єдиного податку, яка збільшує податкове зобов’язання у зв’язку з виправленням помилки (рядок 12 – рядок 11 декларації);
  • у рядку 14 вказується сума єдиного податку, яка зменшує податкове зобов’язання у зв’язку з виправленням помилки. Зазначається також і позитивне значення розрахунку: рядок 11 – рядок 12 декларації;
  • у рядку 15 зазначається сума штрафу в розмірі 3 % суми недоплати (нараховується платником відповідно до абзацу «а» пункту 50.1 статті 50 ПК України);
  • у рядку 16 вказується сума штрафу в розмірі 5 % суми недоплати (нараховується платником відповідно до абзацу «б» пункту 50.1 статті 50 Податкового кодексу);
  • у рядку 17 треба вписати суму пені самостійно нараховану відповідно до підпункту 129.1.2 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу.

Необхідно пам’ятати, що у складі звітної декларації платник має можливість уточнити лише один минулий податковий (звітний) період поточного року або минулих років. Для того, щоб уточнити показники за декілька податкових (звітних) періодів, платник може виправити помилки шляхом подання окремої уточнюючої декларації за кожний податковий (звітний) період, що уточнюється.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments