Як діяти банкам до запровадження валютних новацій, - роз’яснення НБУ

Аа Аа

07.02.2019 вступив у дію Закон України «Про валюту і валютні операції» від 21 червня 2018 року № 2473-VIII (далі - Закон №2473), яким було гарантовано право нерезидентів відкривати рахунки в українських фінустановах та здійснювати через такі рахунки валютні операції.

На виконання вимог Закону №2473, Національним банком України підготовлено відповідні зміни до регуляторних нормативно-правових актів, зокрема проект Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів та кореспондентських рахунків банків - резидентів і нерезидентів, який наразі проходить погодження з органами державної влади.

Зважаючи на те, що вказані зміни до нормативно-правових актів не набрали чинності, Національний банк України роз’яснив процедуру відкриття/закриття рахунків протягом перехідного періоду в Листі НБУ від 07.02.2019 р. № 57-0007/7109 (далі - Лист).

Зокрема у Листі закріплено перелік документів, на підставі яких банк відкриває поточний рахунок юридичній особі-нерезиденту та вимоги до цих документів.

Крім цього НБУ зазначив про необхідність проведення верифікації, ідентифікації, аналізу фінансових операцій клієнтів з використанням ризик-орієнтованих підходів, та інших дій відповідно до вимог Закону України  "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" щодо клієнта-нерезидента.

 

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments