Іван Міклош: «Проблема дефіциту надходжень ЄСВ – у косметичних змінах спрощеної системи оподаткування»

04 Липня 2016
Аа Аа

Протягом 2017 року на Україну чекають значні позитивні зміни в адмініструванні податків, але не новий Податковий кодекс України (далі – ПКУ) і не нова система оподаткування. Про це розповів словацький реформатор Іван Міклош в інтерв’ю Сегодня.ua.

За його словами, для появи нового ПКУ немає достатнього політичного консенсусу. Він вважає, що найкращим варіантом нового ПКУ був варіант Наталії Яресько, який не пройшов.

З позитивних змін до ПКУ Іван Міклош виокремлює зменшення ставки ЄСВ (до 22 %) і зміни в адміністративних процедурах.

«Але, на жаль, це була несправжня комплексна податкова реформа як та, що була підготовлена Наталією Яресько», – зазначив реформатор.

Стосовно зниження ставки ЄСВ, то відомо, що такий рівень ЄСВ дійсно не покриває витрат на виплату пенсій та страхових витрат соціальної системи, але, на думку Івана Міклоша, ситуацію, яка сталася в Пенсійному фонді України у зв’язку зі зниженням ставки ЄСВ, можна виправити, і це не підвищення ставки. Зокрема, реформатор впевнений, що дефіцит в частині надходжень ЄСВ покриється за рахунок профіциту інших частин державного фінансування бюджету.

«Проблема дефіциту надходжень ЄСВ, на мій погляд, у косметичних змінах спрощеної системи оподаткування», – сказав Іван Міклош і додав: «Потрібно робити більш радикальні зміни, які пропонувала минулого року екс-міністр фінансів Наталія Яресько. Вона пропонувала справжню реформу і реальне вирішення». Мова йде про ідею Яресько залишити спрощену систему оподаткування тільки для малого бізнесу.

Він вважає, що за допомогою тієї податкової системи, яка існує сьогодні, підприємці мають змогу легально уникати сплати податків, в тому числі і сплати ЄСВ. 

Фото: iamir.info

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments