Італія видала Інструкцію щодо розкриття прихованого постійного представництва

16 квітня 2019 року Італійські податкові органи видали Інструкцію щодо виконання процедури співробітництва та посилення процедури співпраці (далі - Інструкція).

Ця інструкція спрямована на те, щоб надати право багатонаціональним компаніям разом з Адміністрацією міжнародної торгівлі виявляти італійські постійні представництва (далі – ПП), які уникають сплату податку на прибуток та податку на додану вартість.

Компанії, що використовують Інструкцію можуть скористатися такими благами:

  • зниження будь-яких податкових санкцій до 20% (загалом від 120% до 240% несплаченого податку);
  • звільненням від будь-яких кримінальних покарань, пов’язаних з неможливістю сплати податку на прибуток підприємств;
  • і навіть повернення ПДВ.

Суб’єкти, що користуються Інструкцією, можуть також отримати доступ до Спільного Режиму Співпраці (Cooperative Compliance Regime - CCR) незалежно від порогових значень, визначених положеннями CCR.

Детальний огляд положень Інструкції.

Щодо компаній, які мають право використовувати Інструкцію.

Підприємства-нерезиденти можуть подавати заяви на використання Інструкції за умови, якщо вони відповідають таким критеріям:

  1. вони належать до багатонаціональної групи (Група), яка за будь-який з трьох фінансових років, що передували подачі заяви, створила консолідований дохід в усьому світі, що перевищує 1 мільярд євро;
  2. у будь-якому з цих трьох фінансових років Група отримала більше 50 млн. євро доходів від продажу товарів або надання послуг на території Італії, скориставшись підтримкою італійської організації Групи або італійського постійного представництва іноземної юридичної особи (допоміжні організації);
  3. під час податкових перевірок або кримінальних процедур у таких підприємств (та допоміжних організацій) не були офіційно виявлено існування італійського постійного представництва.

Функцію «підтримки», зазначену вище в пункті (b), слід розглядати в широкому розумінні, зокрема, розглядаючи загальну діяльність, що здійснюється допоміжними організаціями на користь заявника через місце діяльності в Італії та поєднання діяльності, що здійснюється заявником та будь-якою іншою італійською компанією, що належить Групі (тобто, навіть якщо це не допоміжний суб'єкт господарювання).

Наслідки

Постійна спрямованість італійських податкових перевірок на приховані постійні представництва та відсутність інструментів, що дозволяють іноземним суб'єктам розкривати такі представництва в Італії, робить цю Інструкцію корисною та реальною можливістю для суб'єктів права обмежити податкові санкції та уникнути кримінальних зобов'язань.

Інструкцію щодо виконання процедури співробітництва та посилення процедури співпраці є дуже актуальною враховуючи, що відбулася ратифікація Італією багатосторонньої конвенції ОЕСР для застосування заходів MLI. Застосування Інструкції також, збільшить увагу Адміністрації міжнародної торгівлі  щодо виявлення постійних представництв, які уникають сплати податку на прибуток та податку на додану вартість.

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments