Італія не змінюватиме свій бюджет, незважаючи на можливість санкцій ЄС

Аа Аа

Вчора міністр фінансів Італії Джованні Тріа направив комісару ЄС з економічних питань П'єру Московісі і віце-президенту Єврокомісії Валдісу Домбровскісу довгоочікувану відповідь на їхнього листа, з проханням до італійського уряду переробити свій проект бюджету, який порушує зобов'язання країни відповідно до фіскальних правил ЄС.

"Італійський уряд зробив невелику поступку, включивши так звані "захисні застереження", які будуть автоматично ініційовані для уникнення перевищення відношення державного боргу до ВВП у 2,4% у 2019 році та продажу деяких об'єктів державної нерухомості. Ми не перевищимо дефіцит 2,4%, і ми очікуємо, що в наступному році економічне зростання складе 1,5%", - заявив лідер руху "П’яти зірок" і віце-прем'єр-міністр Луїджі Ді Майо після засідання кабінету міністрів у вівторок ввечері.

У свою чергу віце-прем'єр Італії Маттео Сальвіні, зазначив: "Якщо Брюселю сподобається наш план, ми щасливі, якщо ні, - ми йдемо далі". 

Варто відмітити, що строк подачі італійським урядом відповіді на запитання Єврокомісії вже минув, утім офіційну відповідь Рима досі не опубліковано.

Як повідомляв TaxLink, минулого місяця Європейська комісія відхилила проект бюджету Італії, заявивши, що він різко порушує фіскальні правила Європейського Союзу та може значно збільшити і без того великий державний борг.

Італія може зіштовхнутися з фінансовими санкціями ЄС, якщо не домовиться про розмір видатків на наступний рік

Бюджет серед іншого передбачає:

- зниження ставки податку на прибуток, що реінвестується у придбання основних фондів, з 24% до 15%;

- зниження податкового навантаження для малих підприємств та самозайнятих осіб;

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments