IT-галузь б’є рекорди податкових надходжень до бюджету

19 Серпня 2016
Аа Аа

Заступник Голови Адміністрації Президента Дмитро Шимків презентував вітчизняний інноваційний центр «Hi-Tech Office» зазначивши, що українська ІТ-сфера є однією з пріоритетних галузей української економіки, яка стала одним з найбільших платників податків в Україні.

«Високотехнологічні галузі є головним двигуном українського експорту і надходжень до бюджету», – пояснив він.

За його словами, за 2015 рік 100 великих українських ІТ-компаній збагатили Держбюджет на 820 млн грн за рахунок податкових надходжень. До того ж, показники надходжень від розробників і фрілансерів всієї ІТ-галузі утворили прямі податкові надходження на суму понад 5 млрд грн.

Дмитро Шимків зазначив, що загальний обсяг інвестицій в ІТ-галузь в минулому році склав 132 млн дол, з яких 46 % – від іноземних інвесторів.

Варто зазначити, що експерти, яких опитали InternetUa, виділяють такі причини зростання надходжень від ІТ-галузі:

  • збільшення обсягів експорту;
  • девальвація гривні;
  • відносний спокій на Сході України станом на сьогодні.

Експерти зазначають, що зросту надходжень посприяла і модель співпраці між IT-компаніями і айтішниками, яка існує вже не перший рік. Тобто, IT-компанії віддають перевагу укладенню цивільно-правових угод із незалежними фізичними особами –  підприємцями (далі – ФОП). А ФОП, в свою чергу, завдяки цій моделі співпраці можуть законно отримувати доходи, сплачуючи єдиний податок. Варто зазначити, шо невисоке податкове навантаження на ФОП – це значна перевага України над іншими країнами.

Джерело повідомляє про можливі наміри з боку ДФС України провести перевірку ФОП на предмет прихованих трудових відносин. У ДФС вважають, що бізнес приховує дійсні трудові відносини заради ухилення від сплати податків. Але намагання з боку фіскальної служби змінити умови, за якими працюють фахівці ІТ-сфери, та зобов'язати їх влаштовуватися на роботу за трудовим договором, призведуть до припинення роботи розвинутих компаній та до втрат українських айтішників, які можуть вирушити до інших країн на пошуки кращих умов для роботи.

Отже, навіть попри нестабільну політичну та економічну ситуацію в України, часті перевірки правоохоронних органів та виїзд фахівців за кордон IТ-галузь активно розвивається.

До того ж IТ-галузь за своїм вкладом ВВП виборола третє місце після металургійної галузі та агросектору.

З такими темпами зросту IT-галузь становитиме близько 6 % ВВП країни вже до 2020 року, що значно збільшить кількість спеціалістів у цій сфері, яких за прогнозами на 2020 рік має бути 200 тис. осіб.

За словами експертів IT-галузі, наша країна майже єдина на європейському ІТ-ринку, де відсутня державна політика у підтримці цієї важливої індустрії, але держава поступово робить кроки у цьому напрямку.

За матеріалами: InternetUa і UBR.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments