Іпотечний кредит – як підтвердити право на податкову знижку?

29 Квітня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) у Листі від 18.04.2016 р. № 3972/Г/99-99-17-02-03-14 роз’яснила, які документи підтверджують право на отримання податкової знижки на сплату процентів у зв’язку із користуванням іпотечним кредитом.

Відповідно до статті 166 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі – ПК України), податкова знижка – документально підтверджена сума витрат платника податку – резидента протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати.

Підставою нарахування податкової знижки є відображення платником конкретних сум, визначених пунктом 166.3 статті 166 ПК України, у річній декларації. Таку декларацію платник повинен подати до 31 грудня включно року наступного за звітним.

Для отримання знижки платник обов’язково повинен пред’явити платіжні та розрахункові документи, що підтверджують фактично здійснені протягом року витрати (квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, копії договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача) тощо). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Згідно з підпунктом 166.3.1 пункту 166.3 статті 166 Кодексу платник податку має право включити до податкової знижки фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді частини суми процентів, сплачених платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до статті 175 Кодексу.

Законом України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» визначено, що меморіальний ордер – це розрахунковий документ, який складається за ініціативою банку для оформлення операцій щодо списання коштів з рахунка платника і внутрішньобанківських операцій відповідно до цього Закону та нормативно-правових актів Національного банку України.

Довідка, видана державною іпотечною установою, не є платіжним (розрахунковим) документом, а отже, не може підтверджувати понесені витрати на сплату відсотків по договору про іпотечний кредит.

Отже, меморіальний ордер може бути використаний як документ, що підтверджує понесення витрат платника податку на сплату процентів за користування іпотечним житловим кредитом.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments