Інвентаризація залишків пального

19 Квітня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) у своєму Листі  від 08.04.2016 року №7889/6/99-99-21-05-15 надала податкову консультацію з питань переліку продукції, яка має бути відображена в акті інвентаризації залишків пального, коригування даних акта проведення інвентаризації та відображення кодів УКТ ЗЕД у податкових накладних.

Зокрема, ДФС України було зазначено, що відповідно до пункту 9 підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПК України) протягом 20 календарних днів, починаючи з 1 березня 2016 року, платник акцизного податку зобов’язаний подати контролюючому органу акт проведення інвентаризації обсягів залишку пального станом на початок дня 1 березня 2016 року. В такому акті інвентаризації відображається пальне, зазначене у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 ПК України згідно з кодами Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі – УКТ ЗЕД).

Зазначені у такому акті інвентаризації обсяги залишку пального враховуються контролюючим органом у формулі, визначеній пунктом 232.3 статті 232 цього ПК України, як обсяг, на який платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування в системі електронного адміністрування реалізації пального.

Дані акта проведення інвентаризації обсягів залишку пального можуть бути перевірені контролюючим органом у встановленому порядку протягом шести календарних місяців із дня його подання.

При встановленні за результатами перевірки невідповідності обсягів пального, зазначених у акті інвентаризації, фактичним даним та/або даним бухгалтерського обліку підприємства контролюючий орган здійснює відповідні коригування в Єдиному реєстрі електронних акцизних накладних на підставі даних акта перевірки.

Крім того, ДФС України наголошує, що відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПК України платник ПДВ зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу, підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою податкову накладну. У такій податковій накладній для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, зокрема, має бути вказаний код товару згідно з УКТ ЗЕД.

Код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України) повинен зазначатись за всім ланцюгом постачання таких товарів до моменту їх продажу кінцевому споживачу або до моменту, коли такі товари перетворюються в інший товар або стають частиною нового в результаті виробництва, обробки, переробки тощо. У випадку коли під час виробництва, обробки, переробки тощо створено новий підакцизний продукт, йому присвоюється новий відповідний код згідно з УКТ ЗЕД.

Якщо податкова накладна не містить коду згідно з УКТ ЗЕД щодо підакцизних товарів, то платники ПДВ – продавці, які не є безпосередніми імпортерами чи виробниками вказаних товарів, при реалізації таких товарів самостійно визначають код товару згідно з УКТ ЗЕД відповідно до Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД, передбачених Законом України «Про Митний тариф України».

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments