Індонезійський уряд створить свої внутрішні офшорні зони

Міністр фінансів Індонезії Бамбанг Броджонегоро озвучив намір найближчим часом створити внутрішні офшорні зони на островах Бинтан і Ремпанг, які розташовані неподалік від Сінгапуру, повідомляє TaxToday.

Таке рішення було прийнято через побоювання, що кошти, повернуті в Індонезію в рамках оголошеної нещодавно амністії капіталів, знову покинуть країну, як тільки закінчиться обов'язковий трирічний термін їх перебування в Індонезії.

У липні в Індонезії була запущена програма амністії капіталів, яка була розроблена з метою збільшення податкових надходжень до бюджету шляхом заохочення заможних індонезійців повернути їх зарубіжні активи. Індонезійський уряд розраховує на повернення коштів на суму 76 млн дол.

Програма передбачає, що уряд пробачить власників повернутих коштів за ухилення від сплати податків за минулі роки в разі, якщо кошти повертаються до Індонезії включно до березня наступного року. У такому випадку репатрійований капітал обкладаються податком зі ставкою від 2 % до 5%. До того ж обов’язковою умовою є те, що кошти мають залишатися в Індонезії протягом трьох років.

Зазначається, що кошти можна інвестувати в золото, нерухомість та державні облігації.

Для втілення ідеї щодо створення внутрішніх офшорних зон уряду Індонезії потрібно:

  • обговорити план та терміни щодо створення внутрішніх офшорних зон;
  • залучити до цього процесу іноземних інвесторів і своїх громадян, які допоможуть утримати повернуті кошти;
  • обговорити технічні аспекти по трансформації островів, призначених для відпочинку, в податкові гавані;
  • переглянути чинне податкове законодавство;
  • забезпечити острови необхідною інфраструктурою;
  • розробити стратегію щодо спрощення ведення бізнесу в цих офшорних зонах.

Джерело повідомляє, що в Малайзії є внутрішня офшорна гавань – Лабуан, що пропонує внутрішнім та іноземним інвесторам корпоративний податок за ставкою 3 %.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments