Ідучи в ногу зі світовими тенденціями: Сінгапур почне оподатковувати транскордонні цифрові послуги з 2020 року

11 Грудня 2018
Аа Аа

19 листопада 2018 року парламент Сінгапуру прийняв відповідний законопроект, яким передбачено включення до об’єкта оподаткування податку на товари і послуги (GST) операцій з постачання цифрових послуг. Прогнозується, що ці зміни дозволять залучити близько 65 млн дол. США податкових надходжень щорічно.

Метою змін є досягнення справедливого балансу між вітчизняними та закордонними постачальниками цифрових послуг, оскільки до прийняття законопроекту операції із транскордонного постачання були поза межами правового поля: не було механізму декларування та сплати податку при імпорті цифрових послуг.

Іноземні постачальники цифрових послуг повинні зареєструватись платником GST в Сінгапурі

Зміни передбачають, що з 1 січня 2020 року іноземні компанії, які бажають надавати цифрові послуги в юрисдикції Сінгапуру, та які підпадають під критерії для реєстрації, зобов’язані зареєструватись платником GST згідно з правилами Overseas Vendor Registration (OVR), а також стати на облік в управлінні внутрішніх доходів Сінгапуру (IRAS).

Існують 2 альтернативних критерії, які визначають порогові вимоги до платника GST. Особа повинна зареєструватись платником GST, якщо:

  1. Сукупний обсяг реалізації товарів, робіт та послуг особи, в тому числі закордоном, перевищує 1 млн дол. США

або

  1. Сукупний обсяг реалізації товарів, робіт та послуг особи в межах Сінгапуру перевищує 100 тис. дол. США.

Вибір критеріїв реєстрації обумовлений рекомендаціями, що містяться в Міжнародних керівних принципах ОЕСР з ПДВ, та відповідає найбільш розповсюдженим у світі механізмам оподаткування імпортованих послуг.

Відповідно до IRAS цифровими є послуги, що надаються через мережу Інтернет та які є практично автоматизованими і вимагають мінімального контролю з боку людини. Такими послугами можуть бути (перелік не вичерпний):

і) отримання медіа-контенту шляхом підписки (новини, журнали, трансляції телевізійних шоу й музики, потокове відео);

іі) надання послуг програмного забезпечення (фільтр веб-сайтів, драйверів тощо);

ііі) постачання цифрового контенту (фільмів, електронних книг, музики тощо);

іv) послуги електронного управління даними (хостинг веб-сайтів, хмарні сховища);

v) послуги консалтингу, електронної комерції й ін.

При цьому GST оподатковуватимуться як імпортовані послуги для бізнесу (B2B), так і послуги для клієнтів (B2C).

Розширення повноважень контролюючих органів

Окрім введення механізму декларування та сплати GST на цифрові послуги, законом передбачено розширення повноважень податкових інспекторів у випадках виявлення ухилення від сплати податку. Зокрема, помилки в податковій звітності з GST, допущені постачальником цифрових послуг, можуть бути розцінені податковою адміністрацією як навмисний обман. 

Крім цього, посадові особи IRAS мають право проникати в житло осіб,  проводити обшуки, вилучати документацію та арештовувати правопорушників, оминаючи судову процедуру отримання дозволів на вказані дії.

 

Джерело: https://internationalwealth.info/offshore-tax/singapore-introduces-tax-of-overseas-income-of-digital-services-providers/

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments