«Ідентифікаційний номер» для дитини без відвідин податкової, - ДПС інформує

Аа Аа

Згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 року №691 «Про реалізацію експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини» із змінами та доповненнями (далі – Постанова №691) в межах комплексної послуги «єМалятко» надано можливість:

- батькам новонародженої дитини за їх бажанням під час державної реєстрації народження дитини одночасно здійснити реєстрацію її у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (далі – Державний реєстр). У такому разі Облікова картка фізичної особи – платника податків за формою №1ДР (далі – Облікова картка за ф. №1ДР) не заповнюється, а реєстрація здійснюється на підставі відомостей, що містяться у заяві про державну реєстрацію народження, в обсязі, необхідному для проведення реєстрації, отриманих у порядку інформаційної взаємодії з Державного реєстру актів цивільного стану громадян;

- фізичним особам, віком від 14 до 18 років, під час оформлення паспорта громадянина України вперше за їх бажанням одночасно зареєструватися у Державному реєстрі платником податків. У такому разі Облікова картка №1ДР не заповнюється, а реєстрація здійснюється на підставі відомостей, що містяться у заяві-анкеті, яка подається під час оформлення паспорта громадянина України. Дані, необхідні для проведення реєстрації у цьому випадку направляються до Державного реєстру у порядку інформаційної взаємодії.

Обмін електронними повідомленнями між Мінюстом, ДПС та ДМС здійснюється через систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів відповідно до положень постанов Кабінету Міністрів України від 10 травня 2018 року №357 «Деякі питання організації електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів», від 08 вересня 2016 року №606 «Деякі питання електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів», Порядку надання комплексної послуги «єМалятко», затвердженого Постановою №691, інших нормативно-правових актів, що передбачають створення та функціонування системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів, визначають порядок інформаційної взаємодії.

Після реєстрації фізичної особи у Державному реєстрі ДПС надсилає Мін’юсту/ДМС реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру для його внесення до свідоцтва про народження/паспорта громадянина України у формі картки.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Чи потрібно підприємцю після отримання квитанції, в якій зазначено фіскальний номер, закріплювати його в ПРРО?

23 Липня 2021

Чи має право на податкову знижку військовослужбовець, який отримує грошове забезпечення?

23 Липня 2021

Яким документом платник податку може підтвердити суму сплачених процентів по іпотечному житловому кредиту?

23 Липня 2021

Чи обов’язково отримувати витяг з реєстру платників ПДВ?

23 Липня 2021

Яким чином податковий орган надсилає платнику повідомлення з відмовою у поверненні коштів з бюджету?

23 Липня 2021

Чи може особа, яка не подала своєчасно Заяву на реєстрацію платником ПДВ, але підлягала обов’язковій реєстрації, самостійно сплатити ПДВ?

23 Липня 2021

Який алгоритм розрахунку податкової знижки на оплату допоміжних репродуктивних технологій?

23 Липня 2021

Коли ФОП має право вільно користуватися коштами з розрахункового рахунку для підприємницької діяльності?

23 Липня 2021