Хто подає декларацію з податку на прибуток за перше півріччя 2016 року?

Спеціалісти територіального органу ДФС у Львівській області нагадали, що окрім платників податку на прибуток з доходом за 2015 рік понад 20 млн гривень, за перше півріччя 2016 року подати декларацію з податку на прибуток підприємств (далі – декларація) потрібно:

  1. підприємствам, які ліквідуються у ІІ кварталі 2016 року;
  2. підприємствам, які з ІІІ кварталу перейшли на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності;
  3. сільськогосподарським підприємствам, які в цьому році перейшли з четвертої групи єдиного податку на загальну систему оподаткування і хочуть обрати звітний період, який розпочинається з 1 липня поточного звітного року і закінчується 30 червня наступного звітного року;
  4. платникам єдиного податку у разі виплати дивідендів та сплати авансових внесків з податку на прибуток. При цьому в додатку АВ та рядку 20 декларації відображають суму сплачених авансових внесків у разі виплати дивідендів у першому півріччі 2016 року.

Декларацію з податку на прибуток за перше півріччя 2016 року необхідно подати не пізніше 9 серпня 2016 року, а сплатити податок – не пізніше 19 серпня 2016 року.

Окрім того, контролери звертають увагу, що платники податку на прибуток (крім суб’єктів малого підприємництва, у яких середня кількість працівників за календарний рік не перевищує 50 осіб, а річний дохід не більше 10 млн євро за середньорічним курсом НБУ (п.3 ст.55 Господарського кодексу України)) разом з декларацією подають фінансову звітність за перше півріччя 2016 року, яка включає баланс та звіт про фінансові результати.

Різниці, на які коригують фінансовий результат, розраховують та відображають у додатку РІ та переносять у рядок 03 декларації. Окрім того, платники заповнюють додатки АМ та ЦП (у разі здійснення операцій з цінними паперами).

До декларації за перше півріччя 2016 року із декларації за 2015 рік слід перенести, зокрема, від’ємне значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років, не враховані у зменшення податку на прибуток авансові внески при виплаті дивідендів тощо.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Спрощенці, яким дозволено здійснювати діяльність в сфері страхування, - ДПС інформує

21 Жовтня 2020

«Адреса реєстрації» та «адреса фактичного місця проживання» в заявах за ф. № 1-ДР або № 5-ДР при заповненні іноземцем

21 Жовтня 2020

Видача недійсного фіскального чека при придбанні товарів чи наданні послуг: які дії споживачів?

21 Жовтня 2020

Право внутрішньо переміщеної особи на податкову знижку за витратами на оренду житла, - ДПС інформує

21 Жовтня 2020

Повідомлення про прийняття працівника на роботу можливо подавати за допомогою програмного забезпечення, - ДПС

21 Жовтня 2020

Одиниці обліку пального та спирту етилового: що використовується в CЕАРП та СЕ?

21 Жовтня 2020

Припинення ФОП – платника екоподатку: подання ліквідаційної декларації

21 Жовтня 2020

Обслуговування вантажного авто: чи включати до витрат підприємця на загальній системі?

21 Жовтня 2020