Харчування працівників: що буде з податковими зобов’язаннями з ПДВ?

Аа Аа

ДПС України в індивідуальній податковій консультації № 1151/6/99-00-07-03-02-06/ІПК від 19.03.2020 надала роз’яснення щодо того, яким чином оподатковуються ПДВ операції з безкоштовного забезпечення працівників харчуванням.

Так, контролюючий орган звернув увагу на те, що відповідно до підпункту «г» пункту 198.5 статті 198 Податкового кодексу України (далі – ПК України) платнику необхідно нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ у випадку використання товарів/послуг та необоротних активів, придбаних з ПДВ, в операціях, що не є господарською діяльністю такого платника.

Зі свого боку під господарською діяльністю платника згідно з підпунктом 14.1.36 пункту 14.1 статті 14 ПК України розуміється діяльність, яка пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу. У зв’язку з вищезазначеним контролюючий орган доходить висновку, що податкові зобов’язання з ПДВ за пунктом 198.5 статті 198 ПК України не нараховуються, якщо вартість придбаних товарів/послуг необоротних активів, що використовуються в операціях з безоплатного харчування працівників, включається до вартості операцій з постачання, які є об’єктом оподаткування ПДВ.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments